Ogłoszenia VI niedziela zwykła – 11 lutego 2024r.

1)      W dzisiejszą niedzielę –

- godz. 9.3o czytanie kartek wypominkowych, zaś o 10.oo Msza św. za zmarłych

- po Mszy św. o godz. 10.oo katecheza chrzcielna

- dziś także wspomnienie NMP z Lourdes. W Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Naszą modlitwą otoczmy wszystkie osoby cierpiące, chore i wszystkich, którzy niosą samarytańską pomoc potrzebującym opieki. Szczególnie polecamy chorych, których nasi kapłani regularnie odwiedzają w domach.  Msza św. z obrzędem namaszczenia chorych o godz. 8.oo

- na Mszy o 16.3o kolejne już spotkanie dla rodziców, którzy stracili dziecko lub dzieci w różnych okolicznościach: w wyniku poronienia, martwego urodzenia, wypadku, choroby czy samobójstwa. To spotkanie organizowane jest po to, by wspólnie z innymi rodzicami porozmawiać oraz podzielić się swoim bólem.

2)      Jutro rozpoczynamy 40 godzinne nabożeństwo. Jest to czas naszego dziękczynienia Bogu za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Msze św. z kazaniami przez trzy dni o godz. 6.3o 8.oo 10.oo 17.3o. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. Dariusz Konieczny, kapelan ks. Bpa.

3)      W Środę Popielcową rozpoczynamy  Okres Wielkiego Postu. Msze św. – 6.3o 8.oo 10.oo 17.3o. Głosków g. 16.oo. Podczas każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 lat - do końca życia) oraz post ścisły (18 – 60 lat, trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta).

4)       Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, za udział w których można zyskać odpust zupełny.

Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.3o oraz o godz. 20.oo. Droga Krzyżowa śpiewana w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.oo.                                                                  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.oo. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza św. już bez kazania. Do prowadzenia Drogi Krzyżowej zapraszamy grupy modlitewne i stowarzyszenia, zapisy w zakrystii.

5)      Wielki Post zachęca nas do podjęcia praktyk pokutnych. Przypominamy trzy praktyki pokutne: modlitwa, post i jałmużna. Pomyślmy o naszych wielkopostnych postanowieniach, zwłaszcza o pojednaniu z Bogiem w Sakramencie Pokuty.

6)      W najbliższą środę przypada 82 r. powstania Armii Krajowej. Msza św. o godz. 17.3o.

7)      Zapraszamy dzieci III klasy SP w sobotę na spotkanie z katechezą do kościoła o godz. 10.oo

8)      W następną niedzielę –

- taca na inwestycje w diecezji

- katecheza chrzcielna po Mszy św. o godz. 10.oo

9)      Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się 25 lutego po Mszy o godz. 18.00

10)  Msza o uzdrowienie odbędzie się we wtorek 20 lutego o godz. 17.30.

11)  2 marca odbędzie się Kongres Różańcowy w Gończycach. Zapisy na wyjazd przyjmujemy w zakrystii.

12)  W poniedziałek, 19 lutego od godz. 13.oo w przychodni lekarskiej MEDICAL przy ul. Kuśnierskiej 2 będzie można zrobić badania USG Doppler, tarczycy, nerek, USG płuc, stawów oraz Echo serca. Badania są odpłatne.

13)  Polecamy najnowsze wydanie Echa Katolickiego.

14)  Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych  śp. Marka Górkę, Waldemara Dębka  – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Archiwalne ogłoszenia