Obrona krzyża w Miętnem

Od 3 XII 1983 do 7 IV 1984 roku Zespół Szkół Rolniczych w Miętnem stał sie szańcem szczególnej walki. Chodziło o obecność znaków Krzyża w salach szkolnych.

Mijają kolejne rocznice tych wydarzeń. Wtedy zarówno ta miejscowość jak i słynna szkoła należały do parafii Garwolin.

Jak dziś patrzymy na te wydarzenia? Z pewnością tak jak i wtedy, tak i dziś nie brakuje pytań o sens, cenę i owoce takiej walki. Dla wielu jednak, tak jak i dla mnie wydarzenia te były czymś szczególnym. Wiele serc w Polsce budowało się wtedy odwagą i wiarą tych nie znanych im ludzi. Myślę że to, co odczuwamy jako Męstwo w wyznawaniu wiary, Bóg buduje w oparciu o takie wydarzenia.

Dla upamiętnienia tych wydarzeń wybudowano pomnik. Jest on być umiejscowiony przy kościele Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.

Zbieramy ciekawe opowiadania o wydarzeniach, które miały miejsce w parafii. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się podzielić opowiadaniami i fotografiami do współredagowania stron. Pisz na adres: [email protected]