Zakończenie roku formacyjnego Stowarzyszenia Rodzina Rodzinie

Na zakończenie roku pracy formacyjnej w dniu 28 czerwca 2015 roku odbyło się wspólnotowe spotkanie w Uścieńcu. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem: „Aby byli jedno”. Był to czas wspólnego biesiadowania i bycia razem. W przygotowanie całości zaangażowali się szczególnie Michał Zabost i Krzysztof Wielgosz wraz z małżonkami.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się o godzinie 12.00 Mszą Świętą, którą odprawił ks. Wiesław Mućka. Dzielnie asystowali przy ołtarzu ministranci ze stowarzyszenia a śpiew i czytania były prowadzone przez członków stowarzyszenia.

Po Eucharystii nastąpił czas agape i wspólnych zabaw. Wszystkim bardzo smakował żurek i zupa pomidorowa. Stół był jak zwykle obficie zaopatrzony. Gril dymił aż do samego końca.

Dzieci - grały w piłkę nożną (gdzie przez dłuższy czas dzielnie im towarzyszył ks. Wiesław i tatusiowie), skakały przez gumę, odbijały balony, przeciągały linę. W przeciąganiu liny dziewczęta okazały się silniejsze niż młodzi chłopcy. Szczególną atrakcją było malowanie twarzy. Te jak i inne zabawy dla dzieci zorganizowała Magda Chodak.

W przeciąganie liny zaangażowali się także rodzice. Okazało się, że jednak mężczyĹşni są silniejsi niż kobiety (to był rewanż za przegraną chłopców) a osoby urodzone po 30 czerwca nie mają szans z osobami urodzonymi w pierwszej połowie roku. Wspólne świętowanie zakończono około godziny 18.00.

Więcej zdjęć w poniższym albumie

ZAKOŃCZENIE ROKU FORMACYJNEGO W UŚCIEŃCU

FILM z tego wydarzenia: