VIII Koczowisko Służby Liturgicznej

Prawie 900 osób z 55 parafii zgromadziło się w sobotę, 27 czerwca 2015 w Wyższym Seminarium Duchownym w Nowym Opolu na VIII Koczowisku Służby Liturgicznej.

Nie zabrakło tam ministrantów z naszej parafii. A wszystko rozpoczęło się od spotkania z ks. Biskupem Kazimierzem Gurdą, który powiedział: - Bardzo się cieszę, że znaleĹşliście czas, by spotkać się w naszym seminarium, pomodlić się wspólnie i wziąć udział w rozgrywkach sportowych. Jako ministranci jesteście blisko ołtarza i wiecie doskonale jak się odnaleĹşć w tym miejscu. Niech to będzie waszą dumą i radością. Przy tym ołtarzu możecie zostać całe życie. Jeśli rozeznacie, że Pan Bóg was powołuje do kapłaństwa, nie bójcie się Jemu odpowiedzieć: „tak”. BądĹşcie czujni i otwarci na Jego wezwanie. Życzę, byście spędzili dzisiejszy czas jak najpiękniej.

Następnie ministranci uczestniczyli w nabożeństwie czerwcowym, któremu przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

Słowo do zebranych skierowali także gospodarz miejsca -  ks. prałat Mieczysław Głowacki, rektor WSD oraz ks. Jerzy Duda, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego siedleckiej kurii biskupiej. W kaplicy seminaryjnej można było także obejrzeć pantomimę przygotowaną przez młodzież z parafii św. Teresy w Siedlcach.

Oprócz chwil na wyciszenie, podczas Koczowiska jest  czas na zabawę i rozgrywki sportowe. Celem tej części spotkania jest integracja służby liturgicznej przez wspólną zabawę i rozgrywki sportowe. Na obiektach wokół budynku WSD odbywają się gry, zabawy i rozgrywki sportowe. Jak zwykle walczą ze sobą parafialne drużyny piłkarskie, zgłosiło się 30 drużyn ze szkół podstawowych i ponad 20 z gimnazjów. Również nasz parafialny zespół wziął udział w rozgrywkach. Niestety ulegliśmy parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie 0:1.

Na placu przed seminarium ministranci mogli przejechać się quadem, strzelać z łuku do tarczy czy skakać na dmuchanych przeszkodach oraz zamku. Nie brakowało również konkursu wiedzy ministranckiej. Zorganizowano też spotkania z policją, strażą i ratownikami medycznymi. Koczowisko zakończy się ok. godz. 15:30.