Dnia Sybiraka w Garwolinie

W ostatniÄ… niedzielÄ™, 22 listopada 2014, w naszej parafii i KLO przeżywaliÅ›my DzieÅ„ Sybiraka. O godz. 10.00 ks. Proboszcz celebrowaÅ‚ EucharystiÄ™, a dalsza część miaÅ‚a miejsce w auli ks. Maksymowicza.  Najważniejszymi gośćmi uroczystoÅ›ci byli ci, którym udaÅ‚o siÄ™ przeżyć zesÅ‚anie i wrócić do domu – Henryk HyżyÅ„ski i CzesÅ‚aw Goleniewski, którzy dzielili siÄ™ z zebranymi swoimi wspomnieniami. HistoriÄ™ swoich rodzin opowiedzieli także Dorota Adach – prezes Åšrodowiska Borowiczan i MirosÅ‚aw Widlicki – przedstawiciele Prezydium ZarzÄ…du GÅ‚ównego Åšwiatowego ZwiÄ…zku Å»oÅ‚nierzy AK. Uczniowie katolika przedstawili specjalnie przygotowany program oparty miÄ™dzy innymi na wierszach więĹşnia Å‚agrów WarÅ‚ama SzaÅ‚amowa oraz wspomnieniach WÅ‚adysÅ‚awa Zarzyckiego – komendanta garnizonu OkrÄ™gu WileÅ„skiego AK.