Wyjazd do WSD na spektakl Gość Oczekiwany"

W dniu 23 listopada 2014 grupa ministrantów, młodzieży i wiernych z naszej parafii, pod opieką ks. Wojciecha udała sie do Wyższego Seminarium Diecezji Siedleckiej na spektakl „Gość Oczekiwany". Alumni III roku przygotowali sztukę na podstawie dramatu Zofii Kossak-Szczuckiej. Tytułowy „Gość oczekiwany” to Jezus, który zapowiada swoje przybycie. Oczekują go równie niecierpliwie wiejski biedak – Józef Kurek,  jak i bogaty młynarz – Filip. Te osoby symbolizują osoby dzisiejszego świata, czyli podejście do świata w sposób bogaty, widzący tylko rzeczy materiale. Druga postać przedstawia osobę, która nie posiada godnych warunków do życia. Sztuka pokazuje spojrzenie na świat oczami tych dwóch osób. Spektakl obrazuje dramat, jaki rozgrywa się codziennie i na całym świecie. Bóg nieustannie przychodzi do ludzi, odtrącony - powraca wielokrotnie. Ludzie, którzy przyjmują Go w prostocie i bezinteresownej miłości, są przezeń obdarowani hojną opływającą miarą. Przed spektaklem zwiedziliśmy budynek Seminarium, dziękujemy za to klerykowi Marcinowi z III roku, a zdjęcia ze zwiedzania, ze sztuki i nasze wspólne z aktorami poniżej.