Święto Stowarzyszenia Rodzina Rodzinie - 10-lecie

W sobotÄ™, 22 listopada 2014, odbyÅ‚o siÄ™ ÅšwiÄ™to Stowarzyszenia Rodzina Rodzinie. Stowarzyszenie Å›wiÄ™towaÅ‚o dzieÅ„ swoich patronów Marii i Alojzego Quattrocchi oraz 10 - lecie istnienia wspólnoty. Wspólne Å›wiÄ™towanie rozpoczęło siÄ™ o godzinie 15.00 KoncelebrowanÄ… MszÄ… Å›wiÄ™tÄ… dziÄ™kczynnÄ…, pod przewodnictwem ks. Proboszcza oraz Kapelana stowarzyszenia ks. WiesÅ‚awa. Osoby należące do stowarzyszenia przygotowaÅ‚y Å›piew a także oprawÄ™ liturgicznÄ…. W homilii Ks. WiesÅ‚aw na przykÅ‚adzie bÅ‚. Marii Quatrocci wspomniaÅ‚ o roli kobiety, jako strażniczki domowego KoÅ›cioÅ‚a i na jej zadanie w uÅ›wiÄ™caniu rodziny. Ks. WiesÅ‚aw wspomniaÅ‚ również o modlitwie: „Wspólnota, która modli siÄ™ - istnieje i rozwija siÄ™, tak samo jest w rodzinie”.

Po uczcie eucharystycznej dalsza część uroczystoÅ›ci odbyÅ‚a siÄ™ w auli KLO. Pod przewodnictwem profesjonalnego wodzireja i przy suto zastawionym stole uczestnicy mogli cieszyć siÄ™ i ucztować. Wszyscy doskonale sie bawili, tak doroÅ›li jak i dzieci. Na samym poczÄ…tku gorÄ…cymi brawami przywitano goÅ›ci oraz najmÅ‚odszÄ… czÅ‚onkiniÄ™ wspólnoty ZuzannÄ™, która urodziÅ‚a siÄ™ 14 listopada.

Jubileusz istnienia 10 - lecia wspólnoty uÅ›wietniÅ‚ tort urodzinowy. Prezes Stowarzyszenia Tomasz Górski dziÄ™kowaÅ‚ i wspominaÅ‚ wszystkich, którzy byli u poczÄ…tków zakÅ‚adania wspólnoty a potem stowarzyszenia Rodzina Rodzinie. Szczególnie podkreÅ›laÅ‚ zasÅ‚ugi, Ks. Mariusza, wieloletniego kapelana, który inspirowaÅ‚ i tworzyÅ‚ podwaliny wspólnoty. PrzywoÅ‚aÅ‚ też jego sÅ‚owa: „Oto zostaliÅ›cie już powoÅ‚ani, nie stójcie z boku .. „ Zabawa zapewne trwaÅ‚aby do biaÅ‚ego rana, jednak najmÅ‚odsze dzieci byÅ‚y zmÄ™czone i okoÅ‚o póÅ‚nocy wspólne Å›wiÄ™towanie zakoÅ„czono.

ZdjÄ™cia ⇒   10-lecie powstania Stowarzyszenia Rodzina Rodzinie