Rada Kierownictw KSM

W minioną sobotę, 18 stycznia 2014 r. odbyła się Rada Kierownictw KSM.  Prezesi, zastępcy, skarbnicy, sekretarze i inni członkowie przybyli na nią, by wziąć udział w warsztatach i zaprezentować swój oddział.

Na początku diecezjalny asystent KSM-u, ks. Adam Pietrusik przywitał wszystkich zgromadzonych, a oficjalnie Radę rozpoczęliśmy od modlitwy. Następnie, zostaliśmy podzieleni na grupy: prezesi, skarbnicy i sekretarze, by wziąć udział w specjalnych warsztatach, które miały za zadanie pomóc nam w pełnieniu swej funkcji. Warsztaty dla prezesów poprowadził ks. Stanisław ChodĹşko, wieloletni asystent KSM, skarbnicy pracowali z Moniką Masiurą - skarbnikiem z KSM Archidiecezji Lubelskiej, natomiast sekretarze z Iloną Trojnar - prezesem Zarządu KSM Diecezji Siedleckiej. W trakcie warsztatów mogliśmy zadawać pytania, rozmawiać o trudnościach, ale też dokładniej zapoznać się, czy przypomnieć sobie jaka jest nasza rola w oddziale KSM i co z tego wynika. Warsztaty skłoniły wiele osób do przemyśleń i postanowień, dodały też siły i radości, by na nowo podejmować trud wynikający z pełnienia danej funkcji. Po krótkiej przerwie każdy oddział miał okazję do zaprezentowania się. Mówiliśmy o radościach w oddziałach, akcjach, które przeprowadzamy, ilościach członków oraz przygotowywaniu spotkań formacyjnych. Okazało się, że KSMy mają podobne problemy, ale jest też wiele radości i optymizmu. Następnie, prześledziliśmy kalendarium, był też czas na wolne wnioski. Radę zakończyliśmy głośnym: „GOTÓW!”, po czym udaliśmy się na obiad, gdzie mogliśmy jeszcze chwilę porozmawiać i lepiej się poznać.

KSM Garwolin na Radzie Kierownictw reprezentowali:
prezes -Martyna Poszytek, zastępca - Aleksandra Chojecka
oraz skarbnik - Arek Chojecki.