Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę garwolińskiego starostwa

18 czerwca 2016 uroczyście podpisano akt erekcyjny pod budowę nowej siedziby władz powiatowych i poświęcono zrealizowaną do tej pory część inwestycji, której termin zakończenia ustalono na koniec listopada 2017 roku.

– Budynek będzie posiadał jedną kondygnację podziemną i trzy nadziemne w skrzydłach bocznych oraz cztery kondygnacje w części centralnej - mówił podczas uroczystości starosta Marek Chciałowski.

W tak okazałym budynku swoje siedziby będą miały, oprócz starostwa, instytucje powiatowe i organizacje pozarządowe. Akt erekcyjny pod budowę odczytała Małgorzata Antolak, dyrektorka Wydziału Organizacyjnego starostwa, a tubę z dokumentem podpisanych przez kilkanaście osób i dotychczas zrealizowaną inwestycję poświęcili proboszcz parafii MB Częstochowskiej ks. kan. Stanisław Małek i prepozyt kolegiaty Przemienienia Pańskiego ks. prałat Ryszard Andruszczak.

- Wszechmogący Boże, Ojcze miłosierdzia. (…) Spraw, prosimy, abyśmy umocnieni darem twojej odwiecznej mądrości, mogli doprowadzić pomyślnego końca dzieło, które dziś rozpoczynamy dla pożytku i ku chwale Twojego imienia - mówił ks. prałat.