Jubileusz 25-lecia kaplicy w Głoskowie

W sobotę, 17 września 2016 r.  podczas uroczystej Eucharystii, wierni z ks. Proboszczem i zaproszonymi gośćmi świętowali 25-lecie istnienia Kaplicy pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Głoskowie. W uroczystościach wzięli udział m.in. ks. Bp Piotr Sawczuk, Wójt gminy Borowie p. Wiesław Gąska z przedstawicielami gminy, kapłani z dekanatu garwolińskiego, dyrektor, rada pedagogiczna i pracownicy Zespołu Szkół w Głoskowie oraz mieszkańcy Głoskowa, Dudki i Łętowa. Budowa kaplicy w Głoskowie zaczęła się w 1989 r. Początkowo miał to być punkt katechetyczny, jednak po przywróceniu religii do szkół, ówczesny proboszcz ks. Henryk Bujnik, zaadaptował budynek na kaplicę. 15 lipca 1991 r. kaplica została konsekrowana przez Jego Ekscelencję ks. Bpa Jana Mazura.

Z okazji jubileuszu kaplicy odbyła się Msza święta, której przewodniczył ks. Bp Piotr Sawczuk. W homilii ks. Bp przypomniał dawne dzieje Głoskowa, podkreślając religijność i patriotyzm mieszkańców. Głos zabrał również ks. Proboszcz Ryszard Andruszczak, który podziękował wszystkim za udział w uroczystościach. Wyrazy wdzięczności skierował również do tych, którzy nieustannie dbają o piękno naszej kaplicy. Po Eucharystii wierni i goście udali się do Zespołu Szkół. Tam uczniowie przygotowani przez p. Monikę Baran, p. Marylę Serzysko i ks. Wiesława Mućkę przedstawili piękną akademię „Z Maryją przez wieki”, ukazującą obecność Bogarodzicy w dziejach polskiego narodu.

Wszystkie zdjęcia do pobrania są w albumie poniżej

KAPLICA W GŁOSKOWIE - 17.09.2016