Jubileusz 10-lecia kapłaństwa ks. Wiesława i ks. Tomasza

Dnia 18 czerwca 2014 w Wigilię Bożego Ciała swój jubileusz 10-lecia kapłaństwa świętowali ks. Wiesław i ks. Tomasz. Z tej racji do Kolegiaty przybyli koledzy z roku. Uroczysta Eucharystia rozpoczęła się o godz. 17.30 procesyjnym wejściem księży jubilatów. Eucharystii przewodniczył ks. Tomasz, Słowo Boże wygłosił ks. dr Grzegorz Stolarski, były rektor Wyższego Seminarium Siedleckiego. W homilii ks. Grzegorz mówił o nieprzemijającej wartości kapłaństwa, o jego pięknie. O kapłaństwie, którego jakość nie wyznacza sukces, czy porażka, zdrowie, szczęście czy pomyślność, lecz stopień zjednoczenia z Mistrzem. Kapłan po 10 latach zaczyna rozumieć, że w kapłaństwie chodzi o to, aby być narzędziem w ręku Jezusa Najwyższego Kapłana w taki sposób, w jaki On uzna za najlepszy. Nawet jeśli będzie to porażka, czy dotkliwe cierpienie. Na zakończenie przedstawiciele wspólnot parafialnych złożyli jubilatom życzenia i wręczyli piękne róże. Przed błogosławieństwem odbyła się jeszcze  krótka prezentacja kolegów z roku. Trzeba powiedzieć, że każdy z kapłanów jest skarbem dla Kościoła Siedleckiego i pragnie - mimo słabości i lęków - spalać się w posłudze dla Chrystusa i Jego Ewangelii.

Ad multos Annos!

Poniżej można obejrzeć album zdjęć -

Jubileusz kapłaństwa ks. Tomasza i ks. Wiesława - 2014