Znaki ŚDM w Garwolinie

Czcigodni Księża, Osoby życia konsekrowanego, drodzy Diecezjanie!

Dnia 14 czerwca, czyli za niespełna tydzień, do naszej diecezji przybędą Krzyż i Obraz Matki Bożej – znaki Światowych Dni Młodzieży.

Światowe Dni Młodzieżyto zainicjowane przed 30 laty przez św. Jana Pawła II międzynarodowe spotkania młodych całego świata, którzy razem ze swoimi katechetami, duszpasterzami, biskupami i Ojcem Świętym, co 2-3 lata, gromadzą się w jednym miejscu, za każdym razem w innym zakątku ziemi, by wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa. Ostatnie takie spotkanie miało miejsce przed rokiem w Rio de Janerio w Brazylii. Jak wiemy kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się już za dwa lata w Krakowie. Ojciec św. Franciszek trzykrotnie zwracał się do polskiej młodzieży z tą samą prośbą: „Dobrze przygotujcie Światowe Dni Młodzieży!”.

Ważnym wydarzeniem w tym przygotowaniu będzie peregrynacja Krzyża i Obrazu Matki Bożej. Zgodnie z intencją św. Jana Pawła II ma ona specyficzny charakter. Krzyż i Obraz Matki Bożej nie zatrzymują się tylko w kościołach, ale wędrują tam, gdzie żyje człowiek: do szkół, szpitali, domów dziecka, zakładów karanych, by wszędzie tam nieść nadzieję płynącą z Ewangelii.

Święte znaki w sobotę 14 czerwca przybędą do Siedlec, w poniedziałek 16 czerwca w południe powędrują do sanktuarium w Woli Gułowskiej i tego dnia wieczorem dotrą do Łukowa, 17 czerwca do Międzyrzeca Podlaskiego, 20 czerwca nawiedzą Ryki, a wieczorem tego dnia Garwolin. 23 czerwca odwiedzą najpierw Dęblin, by wieczorem nawiedzić Radzyń Podlaski, 24 czerwca odwiedzą Parczew, 25 czerwca Włodawę, skąd 26 czerwca dotrą do Białej Podlaskiej, by na koniec odwiedzić Pratulin, gdzie 27 czerwca rozpocznie się nasze diecezjalne „Jerycho Młodych”.

Do udziału w tych uroczystościach zapraszam więc wszystkich diecezjan: duszpasterzy z wiernymi, zarówno młodych jak i starszych, całe rodziny, szczególnie młode małżeństwa, osoby cierpiące, przeżywające różne rozterki, a także tych, którym w tych trudnych dla wiary czasach słabnie duch.

Proszę Czcigodnych Księży proboszczów, wikariuszy i katechetów o podanie wiernym dokładnego programu tych wydarzeń w poszczególnych miejscach nawiedzenia. Na koniec zwracam się z gorącą prośbą o modlitwę w intencji duchowych owoców tej peregrynacji oraz przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

Wszystkim z serca błogosławię - Bp Kazimierz Gurda, Biskup Siedlecki

Program peregrynacji:

Piątek, 20 czerwca:
godz. 17.00 - przejęcie Krzyża i Ikony Matki Bożej  od młodzieży w Rykach.
godz. 18.00 - uroczyste powitanie znaków SDM w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej
godz. 18.15 - procesja  ze Znakami ulicami Garwolina do Kolegiaty Przemienienia Pańskiego
godz. 19.30 - uroczysta Eucharystia z udziałem kapłanów i młodzieży z 3 dekanatów:
                    garwolińskiego, łaskarzewskiego i osieckiego
                   pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy.
Wspólna agapa w Katolickim Liceum im. C.K.Norwida w Garwolinie
godz. 20.45 - Droga Krzyżowa ze Znakami ulicami miasta.
godz. 22.30 - W Kolegiacie  Misterium Męki Pańskiej "Nabierz Odwagi i oczekuj Pana"
                    w wykonaniu młodzieży Zespołu Szkół w Miętnem.
Po zakończonych uroczystościach, indywidualna adoracja Znaków do godz. 1.00

Sobota, 21 czerwca:
godz.   8.00 - Eucharystia w Kolegiacie. Przekazanie Znaków do parafii Miętne
godz. 12.00 - Misja Ewangelizacyjna  przy Znakach na placu w Garwolinie (skwerek)
godz. 13.15 - Nawiedzenie Znaków i modlitwa przy KOPS
                   (Krajowym Ośrodku Psychiatrii Sądowej) w Garwolinie
godz. 13.30 - Nawiedzenie Znaków i modlitwa przy Szpitalu w Garwolinie.
                    Pielgrzymka ze Znakami ze Szpitala do parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach.
godz. 14.00 - Eucharystia i modlitewne czuwanie w parafii w Sulbinach
godz. 16.00 - przekazanie znaków do Archidiecezji Katowickiej.

Zapraszamy na strony:   www.krakow2016.com      www.sdm.org.pl