Relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Nie daj się zwyciężyć złu, lecz zło dobrem zwyciężaj. To zawołanie stało się dewizą w życiu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Kapłan męczennik podczas  kazań przypominał o prawie człowieka do wolności, piętnował niesprawiedliwość, wzywał do wiary i uczciwości. Zło dobrem zwyciężaj, bo kiedy zło próbuje się pokonać złem- rodzi się jeszcze większe zło.  By zło nie zadomowiło się w sercu człowieka wierzącego, należy kierować się miłością do jakiej wzywa Chrystus. W naszej parafii mieliśmy możliwość oddać cześć bł. Męczennikowi, którego relikwie gościły w naszym kościele podczas dwóch mszy św. Obecność relikwii była uwieńczeniem trwającej już tydzień wystawy o życiu, działalności i śmierci bł. Ks. Jerzego.