Popiełuszko - Litania Wolności

33 lata temu pewien kapłan wypowiedział na Eucharystii następujące słowa: Módlmy się, byśmy byli wolni od lęku, zastraszenia, ale przede wszystkim od żądzy odwetu i przemocy. Nie wiedział on, że była to jego ostatnia Eucharystia, że nie będzie mu dane już nigdy więcej sprawować tej ofiary na ziemi. Był to ksiądz Jerzy Popiełuszko.

W niedzielę 19 marca mogliśmy w naszym kościele wysłuchać Popiełuszko - Litania Wolności. To 5-częściowa suita autorstwa Mariusza Kozickiego, lidera zespołu El Camino. Muzyka została napisana na 12 osobowy skład z gościnnym udziałem kwartetu smyczkowego. Nieodłącznym elementem Litanii Wolności były wybrane fragmenty z kazań ks. Jerzego wygłoszonych w trakcie Mszy za Ojczyznę. Całość dopełnił pokaz zdjęć z życia Błogosławionego Kapłana.