Pasterka A.D. 2016 w naszej parafii

W rodzinne święta Bożego Narodzenia zebraliśmy się w naszej kolegiacie, by dziękować Bogu za dar Jego Syna. Przed Pasterką, o godz. 23.30 odprawiona została uroczyście Godzina Czytań, której przewodniczył dk. Jakub.

O północy w procesji została wniesiona figurka Dzieciątka Jezus i złożona w naszej parafialnej stajence. Uroczystą Eucharystią zwaną Pasterką rozpoczęliśmy obchody Świąt Bożego Narodzenia.  Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił Proboszcz parafii Ks. Prałat Ryszard Andruszczak. Wraz z licznie zgromadzonymi wiernymi, dziękowaliśmy Bogu za wielki cud miłości, jakim jest tajemnica Wcielenia. Śpiew w czasie pasterki animował chór parafialny i schola młodzieżowa. Na zakończenie liturgicznego spotkania ks. Proboszcz złożył wszystkim Parafianom i Gościom życzenia. Dopełnieniem życzeń był gest łamania się opłatkiem z wiernymi.