Odznaczenia dla zasłużonych za ŚDM 2016

13 paĹşdziernika 2016, Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda przybył do parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie, aby osobiście podziękować tym, którzy w szczególny sposób pomogli w organizacji Światowych Dni Młodzieży w Garwolinie. Spotkanie o godzinie 16.00 rozpoczęło się na plebanii. Przybyłych gości przywitał ks. Prałat Ryszard Andruszczak. Następnie o Światowych Dniach Młodzieży w Diecezji opowiadał ks. Wojciech Hackiewicz - Diecezjalny Koordynator ŚDM. O tym, jak sprawa z ŚDM miała się w rejonie garwolińskim opowiadał ks. Wojciech Sobieszek - rejonowy koordynator ŚDM. Podczas wystąpienia ks. Wojciecha mogliśmy usłyszeć o całym procesie przygotowania do przyjęcia pielgrzymów zza granicy. Obejrzeliśmy filmy, przedstawiające: Garwolin jako miasto chętne przyjąć pątników, powitanie gości zagranicznych, jak również film podsumowujący wydarzenia w dniu 20-25 lipca 2016 roku z naszego rejonu. Po wystąpieniu ks. Wojciecha Sobieszka nastąpił moment uhonorowania medalami Za zasługi dla Diecezji Siedleckiej oraz dyplomami, podpisanymi przez J.E. Ks. Bpa Kazimierza Gurdę.

Uhonorowani medalem ks. Bpa Kazimierza Gurdy:

1. Miasto Garwolin,
  2. Starostwo Powiatowe w Garwolinie,
  3. Urząd Gminy w Garwolinie,
  4. Urząd Gminy w Parysowie,
  5. Urząd Gminy w Górznie,

Instytucje i osoby uhonorowane dyplomem:

1. Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie,
  2. Zespół Szkół nr 1 w Garwolinie,
  3. Zespół Szkół nr 5 w Garwolinie,
  4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie,
  5. Zespół Szkół nr 2 w Garwolinie,
  6. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie,
  7. Szpital Powiatowy w Garwolinie,
  8. Firma Prolech,
  9. Firma Krüger&Matz,
  10. Firma Ochnik,
  11. Karol Gałkowski,
  12. Magdalena Jasińska,
  13. Monika Gruszczyńska,
  14. Jerzy Żochowski,

Na zakończenie mogliśmy wysłuchać wspomnień z Dni w Garwolinie podczas Światowych Dni Młodzieży, jakie do przybyłych gości skierował p. Starosta Marek Chciałowski oraz p. burmistrz Tadeusz Mikulski.

Relację audio można posłuchać na portalu

www.podlasie24.pl