Niedziela z pielgrzymami ŚDM z USA

Po dość póĹşnym powrocie z Kodnia w niedzielę rano młodzi pielgrzymi z USA odpoczywali w swoich rodzinach, jedząc pyszne śniadanie. Tymczasem w kościele parafialnym trwały przygotowania do uroczystej Eucharystii o godz. 10.00. Mszy św. przewodniczył ks. Proboszcz Ryszard Andruszczak, a w koncelebrze byli księża  - ks. Joseph Irwin, kapłan z Tulsy, ks. Wojciech Sobieszek, rejonowy koordynator SDM oraz ks. Tomasz Koprianiuk, prefekt Katolickiego Liceum w Garwolinie. Homilię wygłosił ks. Gość ze Stanów Zjednoczonych. Na wstępie zaznaczył, że kiedy zobaczył żyjącą, pełną dzieci i ich rodziców wspólnotę parafialną to zdecydował zmienić nieco swoje kazanie. Mówił o podobieństwie, jakie zachodzi w relacji dziecka do swoich rodziców. Dziecko, kiedy chce na ręce do mamy lub taty podchodzi blisko i wyciąga rączki do góry. Podobnie my – jako dzieci Boże – możemy traktować naszego Ojca w niebie. Następnie w kilku zdaniach ks. Tomasz przełożył sens kazania ks. Josepha na język polski, a od siebie powiedział świadectwo. Jak nadmienił, w zachowaniu gości z USA uderzyła go miłość, jaką ci ludzie mają do Eucharystii i Kościoła. Pomogło to ożywić wiarę, co jest ważne w życiu kapłana, mającego codziennie kontakt ze sprawami najświętszymi.

Po Mszy św. i odśpiewaniu hymnów  ŚDM z Częstochowy i obecnego wszyscy uczestnicy  centrum parafialnego (goście, rodziny goszczące, wolontariusze) ustawili się do pamiątkowego zdjęcia w kościele wokół dekoracji i na zewnątrz przy Bramie Miłosierdzia. Popołudnie pielgrzymi spędzili w rodzinach, które przygotowały dla nich indywidualny program. Najczęściej młodzi udawali się do Warszawy, na Starówkę. Wieczorem w auli Katolickiego Liceum odbyła się dyskoteka, na którą zostali zaproszeni wszyscy goście rozlokowani w Garwolinie oraz wolontariusze. Przy rytmach disco świetnie bawiła się szczególnie młodzież z Czadu, dając popis tanecznych umiejętności . Zakończenie nastąpiło o godz. 23.00 pokazem sztucznych ogni. Wolontariusze pomogli posprzątać aulę, a jako że chcieli być przy pożegnaniu Gości z USA – pozostali na noclegu na miejscu.

Zdjęcia do obejrzenia i pobrania poniżej:

Niedziela z pielgrzymami ŚDM z USA - 24.07.2016