Szkolenie pierwszego stopnia KSM-u

W dniach 25-27 września 2015 roku pięć osób z naszego oddziału KSM-u udało się do Siedlec na szkolenie pierwszego stopnia. Pobyt na szkoleniu przewidziany był na trzy dni. Pierwszego dnia (piątek) po dotarciu do Szkoły Podstawowej, w której było szkolenie zostaliśmy rozmieszczeni w salach lekcyjnych służących jako sypialnie (z podziałem na sale chłopców i dziewcząt). Wieczorem po rozpakowaniu się zjedliśmy przygotowaną, wyśmienitą kolację. Następnie odbyła się Msza święta, na której ks. Adam Pietrusik wygłosił piękne, poruszające i dające do myślenia kazanie z użyciem świadectwa Dobromira Mak Makowskiego. Tuż po mszy zorganizowane zostały zabawy mające na celu zapoznanie się i integrację. Kolejny dzień zaczęliśmy Eucharystią wraz z jutrznią oraz pysznym śniadankiem. Zarówno Eucharystia, modlitwa jak i posiłek umocniły nas na dalszą część dnia. Zarząd diecezjalny, który organizował szkolenie przygotował dla nas dzień pełen nowych treści i wrażeń. Na początku zaczęliśmy od pracy w grupach, której służyło przygotowanie notatnika pracy nad sobą. Po krótkich prezentacjach zostaliśmy rozdzieleni na trzy grupy, w których pracowaliśmy resztę dnia. Każda grupa przechodziła szkolenia, uczestniczyła w blokach tj. historia, elementy jedności organizacyjnej, patroni, struktura + członkowstwo oraz cele i zadania KSM. Pomiędzy podanymi blokami zjedliśmy obiadek i odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Otrzymaliśmy również czas wolny, który poświęciliśmy na wspólną grę w koszykówkę. Po dniu pełnym w nowe wiadomości zjedliśmy pyszną kolację. Po czym nastąpił „pogodny wieczór” zawierający gry, zabawy i tańce na hali sportowej w szkole. Dzień zakończyliśmy modlitwą wieczorną. Ostatni dzień szkolenia rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy porannej, po której udaliśmy się do pobliskiego kościoła pw. Świętego Józefa. Po powrocie naszykowaliśmy śniadanie, które zjedliśmy z apetytem. W niedzielę odbył się ostatni blok szkoleniowy przeprowadzony przez ks. Adama „Rola ks. asystenta i współpraca z proboszczem”. Na koniec kadra podsumowała nam całe spotkanie oraz podarowała nam świadectwa ukończenia szkolenia. Ostatnim punktem było posprzątanie ośrodka oraz trudne pożegnanie się z nowopoznanymi osobami. Szkolenie było bogate w treści, które mam nadzieję zaowocują w naszej działalności KSM-owej i życiu codziennym. Znajomości zawarte na szkoleniu pozostaną na długo, ponieważ uczestnicy to tak naprawdę osoby z podobnymi wartościami, poglądami, którzy chcą służyć Bogu i OjczyĹşnie.