Świeto Policji i nadanie sztandaru KPP w Garwolinie

Policjanci z garnizonu mazowieckiego uroczyście obchodzili 96. rocznicę powstania polskiej Policji. Święto to połączone było z nadaniem sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Garwolinie, który ufundowało społeczeństwo powiatu. Mszy św. przewodniczył Ordynariusz Diecezji Siedleckiej bp. Kazimierz Gurda.

W homilii ks. biskup wyjaśnił zawarte w przypowieści o chwaście, który pojawił się na uprawnej roli, pośród zasianego zboża. Przypowieść o chwaście i jej wyjaśnienie posłużyło Jezusowi do przybliżenia tajemnicy obecności zła w świecie. Chwast, kąkol, jest jego symbolem. – Dzisiaj gromadzimy się w kościele w święto policji. Problem zła, problem przestępczości nie jest Policji tematem obcym. Policjanci spotykają się z nim pewnie każdego dnia - mówił ks. biskup.

- Nadanie sztandaru, to symbol najwyższej rangi. Sztandar bowiem ucieleśnia cnoty szczególne: męstwo i honor, a więc te, z którymi kojarzy nam się wspaniała, choć trudna historia Polski. Sztandar pięknie i podniośle wpisuje waszą komendę w te tradycje. Błękitna strona sztandaru to przedmiot waszej dumy i chluby, tak bowiem wypisana jest nazwa waszej komendy. To widomy dowód, że na ten niezwykły zaszczyt zasłużyliście - napisała m. in. w liście do komendanta powiatowego policji w Garwolinie minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska.

- Dzisiejsze uroczyste nadanie sztandaru jest wyrazem uznania społeczeństwa dla pracy garwolińskiej Policji. Warto podkreślić, iż Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie zalicza się do wyróżniających się jednostek garnizonu mazowieckiego. Osiągane rezultaty służby nie były by możliwe bez wysiłku wszystkich policjantów, pracowników policji, a także przychylności samorządów lokalnych oraz podmiotów pozapolicyjnych. Za tą owocną współpracę serdecznie dziękuję - powiedział insp. Rafał Korczak, Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji.

- Ten sztandar to też zobowiązanie, to też nadzieja, którą mieszkańcy powiatu garwolińskiego pokładają w waszej służbie, w tym, że nie zawiedziecie wtedy, kiedy trzeba będzie stanąć w obronie porządku, bezpieczeństwa kiedy trzeba będzie pomagać ludziom - artykułował wojewoda Jacek Kozłowski.

- Społeczność powiatu garwolińskiego docenia wysiłek i zaangażowanie policji w nasze bezpieczeństwo. Czujemy się tu dobrze, nie obawiamy się o nasz dobytek, spacerujemy wieczorową porą. Wiemy, ze mamy w was, drodzy policjanci szczerych, oddanych przyjaciół, na których zawsze można liczyć, do których można się zwrócić w trudnej sprawie - powiedział starosta Marek Chciałowski.

- Wyróżnienie od społeczeństwa, to najwyższy dowód uznania i z tego możecie być dumni, ale to również potrzeba, żeby codzienną służbą pokazywać, udowadniać, że decyzja mieszkańców Garwolina i powiatu garwolińskiego ze wszech miar była słuszna i właściwa - zaznaczył nadinsp. Mirosław Schossler, I zastępca Komendanta Głównego Policji.

Więcej zdjęć a albumnie ⇒   ŚWIĘTO POLICJI

Zobacz relację z tego wydarzenia na portalu

www.podlasie24.pl