Pielgrzymi z Czadu i Boliwii w Garwolinie

19 lipca 2016 do Garwolina przyjechała grupa z Czadu i Boliwii. Wszyscy pamiętamy akcję poświęć kilometr. Poświęcone kilometry zaowocowały, wskutek czego pielgrzymi z Czadu i Boliwii, przybli do nas. Tak przebiegała zbiórka w kwietniu..

Po zakończonym tournee po Polsce, młodzież zawitała w parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach. Było to bardzo gorące powitanie przez wolontariuszy na czele z proboszczem parafii w Sulbinach -ks. Andrzejem Lemieszkiem, wikariuszem - ks. Łukaszem Skolimowskim, rejonowym koordynatorem ŚDM Garwolin - ks. Wojciechem Sobieszkiem i z ks. Tomaszem Koprianiukiem Dekanalnym Duszpasterzem Młodziezy.

Wolontariusze przy dĹşwiękach hymnu Światowych Dni Młodzieży powitali przybyłych gości, następnie wręczyli im pamiątkowe wizerunki św. Jana Pawła II, patrona parafii. W kaplicy oddaliśmy cześć Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Młodzi z Czadu zaśpiewali pieśń  uwielbienia, w rytmach afrykańskich, która i nas zaangażowała do wspólnej modlitwy.

Po adoracji ucałowaliśmy relikwie św. Jana Pawła II i wyszliśmy do integracji. Były kiełbaski oraz wspólne tańce. Bogu niech będą dzięki, za tak wspaniałe doświadczenie wiary młodych przybyłych z Czadu i Boliwii. Poniżej prezentujemy zdjęcia i materiał wideo z przyjęcia pielgrzymów

ŚDM Garwolin

Relacja video