II Niedziela Adwentu - 4 grudnia 2022 r.

1)     W dzisiejszą niedzielę –
- pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 10.oo (bez procesji)
- zbiórka ofiar do puszek w ramach Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie
- po Mszy św. o 10.oo spotkanie dla rodziców dzieci z 3 kl. SP przygotowującej się do I Komunii św.
- panowie organiści rozprowadzają opłatki przed kościołem, w zakrystii oraz kancelarii parafialnej

2)     Jak co roku zachęcamy, aby stół wigilijny oświetlała świeca z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, którą można nabyć przed kościołem Dochód przeznaczony jest na cele charytatywne. Gdyby ktoś miał życzenie wspomóc najbardziej potrzebujących i przygotować Torbę Miłosierdzia, to taką Torbę będzie można odebrać już w następną niedzielę.

3)     Roraty w środy i soboty o godz. 6.oo. Zapraszamy wszystkich z lampionami.

4)     W czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 6.3o, 7.oo, 8.oo, 12.oo (w intencji uczestników) i 17.3o. Na Mszy o godz. 17.3o zostaną poświęcone medaliki dzieci komunijnych. Po Mszy św. wieczorowej spotkanie Kręgu Biblijnego. Tego dnia rozpoczyna się 9 miesięczna nowenna przed Jubileuszem 300 - lecia koronacji Obrazu MB Kodeńskiej.

5)     Otwieramy już na stałe nasz parafialny Punkt Charytatywny. Zapraszamy w czwartki w godz. 18.oo-19.oo.

6)     Wspólnota Krwi Chrystusa 10 grudnia organizuje wyjazd na Ogólnopolskie czuwanie na Jasnej Górze. Więcej informacji w gablocie przed kościołem oraz w zakrystii (tel. 694 629 185)

7)     W sobotę próba scholii o godz. 10.oo, zaś o 12.oo próba rodzinnego chóru kolędowego.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe.
Poprowadzi je ks. Przemysław Radomyski, prefekt kleryków w Wyższym Seminarium Duchownym w Siedlcach.
Msze św.
niedziela:
6.3o 8.00 10.oo (o 9.3o różaniec wypominkowy czyt. kartki Garwolin ul. Kościuszki, Wolna, Szkolna, Kuśnierska oraz Natalia, po nim Msza św. w intencji zmarłych polecnych w rocznych wypominkach)
12.oo 16.3o 18.oo. Głosków 9.15
– poniedziałek i wtorek:
6.3o 10.oo 12.oo 17.oo (z udziałem dzieci) 18.3o (z udziałem młodzieży) 20.oo. Głosków 16.oo.
Spowiedź w poniedziałek i wtorek pół godz. przed każdą Mszą św.

8)     Podobnie jak w latach poprzednich w Boże Narodzenie będziemy przeżywać uroczystość dziękczynną małżonków obchodzących w tym roku złote bądź srebrne gody. W zakrystii przyjmujemy zgłoszenia.

9)     Wojownicy Maryi zapraszają na ostatnie już spotkanie modlitewne w ramach ogólnopolskiej akcji pod tytułem "Wielka nowenna w intencji Polski". 11 grudnia odbędzie się pokutna procesja różańcowa z relikwiami św. Andrzeja Boboli. Rozpoczęcie o godz. 15.oo na terenie parafii MBCzęstochwoskiej.

10)  Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie Świątyni – bezimienna 100 zł.

11)  W marcu przyszłego roku przeżywać będziemy Misje. Przed kościołem mamy 2 krzyże misyjne, ale już w bardzo złym stanie, dlatego zwracamy się z prośbą, gdyby ktoś miał i chciał ofiarować dąb na nowy krzyż misyjny prosimy o kontakt.

12)  Stowarzyszenie Rodzina Rodzinie składa serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedziele w trakcie kiermaszu wieńców adwentowych. Została zebrana kwota 2560 zł, która zostanie przeznaczona na pomoc rodzinom z naszej parafii.

13)  Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Romanę Zborowską, Wojciecha Leszka. Wieczny odpoczynek  racz im  dać Panie …

Archiwalne ogłoszenia