I Niedziela Adwentu – 27 listopada 2022

1)     W dzisiejszą niedzielę –
- rozpoczynamy Adwent, a wraz z nim nowy Rok Liturgiczny. Roraty w środy i soboty o godz. 6.oo.
- Stowarzyszenie Rodzina Rodzinie organizuje przed kościołem kiermasz własnoręcznie wykonanych wieńców adwentowych. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na pomoc potrzebującym rodzinom naszej parafii
- po Mszy św. o 10.oo spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania
- panowie organiści rozprowadzają opłatki przed kościołem, w zakrystii oraz kancelarii parafialnej

2)     W poniedziałek o godz. 17.3o  Msza św. i modlitwa o uzdrowienie. Spotkanie poprowadzi Ks. dr Sławomir Płusa, egzorcysta i rekolekcjonista, natomiast o godz. 18.oo spotkanie Koła Lektorów Świeckich.
3)     W środę ostatni w tym miesiącu różaniec wypominkowy . Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
4)     W czwartek o godz. 12.oo Msza św. w intencji uczestników.
5)     Wspólnota Krwi Chrystusa
- zaprasza w pierwszy czwartek na wspólną adorację po Mszy św. o godz.17.3o
- 10 grudnia organizuje wyjazd na Ogólnopolskie czuwanie na Jasnej Górze. Więcej informacji w gablocie przed kościołem oraz w zakrystii (tel. 694 629 185)
6)     W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 17.oo. Rozpoczynamy w dekanacie posługę spowiedzi rekolekcyjnych, dlatego prosimy w miarę możliwości o przystępowanie do sakramentu pokuty w ciągu całego tygodnia.

7)     W piątek, godz. 18.3o spotkanie Zespołu Caritas.

8)     W sobotę po Mszy roratniej medytacja wynagradzająca Sercu Maryi, natomiast różaniec wynagradzający do odmówienia indywidualnie.

9)     Wojownicy Maryi zapraszają na wspólny różaniec ulicami miasta. Rozpoczęcie przed Kolegiatą w sobotę o godz. 8.3o. Również  w sobotę próba scholii o godz. 10.oo.

10)  W następną niedzielę –
- pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 10.oo (bez procesji)
- zbiórka ofiar do puszek w ramach Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie
- po Mszy św. o 10.oo spotkanie dla rodziców dzieci z 3 kl. SP przygotowującej się do I Komunii św.

11)  Zapraszamy rodziny z dziećmi, młodzież i wszystkich chętnych do stworzenia niezwykłego projektu – Kolędowego Chóru Rodzinnego. Chcemy, by chór ten zaśpiewał podczas tegorocznej Pasterki i poprowadził rodzinne kolędowanie. Więcej informacji i zapisy do 30 listopada u p. Damiana, a także przez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie parafialnej.

12)  Podobnie jak w latach poprzednich w Boże Narodzenie będziemy przeżywać uroczystość dziękczynną małżonków obchodzących  w tym roku złote bądź srebrne gody. W zakrystii przyjmujemy zgłoszenia.

13)  Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Mieczysława Wielgosza, Stanisławę Belka, Helenę Kot. Wieczny odpoczynek  racz im  dać Panie …

Archiwalne ogłoszenia