18 Niedziela Zwykła - 31 lipca 2022 r.

1)      Dzisiaj uroczyste obchody Dnia naszej Patronki św. Anny. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 12.oo, której przewodniczył będzie ks. Marcin Walicki, nasz rodak. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz procesja. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w procesję. Natomiast o godz. 15.oo w parafialnych ogrodach rozpocznie się Festyn św. Anny.
2)      Burmistrz Garwolina oraz Starosta Garwoliński zapraszają do udziału w tegorocznych obchodach 78 rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego. Wzorem lat ubiegłych 1 sierpnia o godz. 17.oo zawyją syreny i oddany zostanie hołd bohaterom przy pomniku poświęconym pamięci AK. O godz. 17.3o Msza św. w intencji Ojczyzny oraz poległych i walczących w Powstaniu Warszawskim.
3)      Jutro także o godz. 20.3o różaniec w intencji pokoju.
4)      We wtorek 2 sierpnia możemy uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej oraz modlitewne nawiedzenie kościoła.
5)      3 sierpnia - wyruszy z Garwolina Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Wspólna Msza św. grupy 7A i 7B sprawowana przez ks. Bpa we wtorek o godz. 6.3o w naszej Kolegiacie. Po niej wymarsz obu grup. Zapisy na pielgrzymkę 1-2 sierpnia w godz. 17–19 przy kancelarii. Spotkanie służby muzycznej w poniedziałek g.19.oo w auli KLO.
6)      Podobnie jak w latach ubiegłych od 4 - 14 sierpnia zapraszamy na apele pielgrzymkowe pątników duchowych. Czas modlitewny rozpoczynamy o godz. 20.oo Mszą Św. W programie różaniec, adoracja i apel Jasnogórski. (nie ma Mszy o 17.3o prosimy osoby które zamówiły w tych dniach intencje o zgłoszenie się do zakrystii). Natomiast w niedzielę o g. 19.3o różaniec, później Msza św. i apel.
7)      W czwartek o godz. 12.oo Msza św. w intencji uczestników. Na kartkach możemy składać nasze intencje.
8)      W sobotę będziemy przeżywać Odpust Przemienienia Pańskiego. Msze święte o godz. 6.3o, 8.oo, 10.oo, 12.oo  17.3o i 20.oo. Sumę Odpustową o godz. 12.oo odprawi bpa Kazimierz Gurda. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz procesja.
9)      W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy o 20.oo, w sobotę zaś po Mszy o 12.oo.
10)   Następna niedziela to I niedziela miesiąca. Po Mszy o 10.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja.
11)   Zgodnie z apelem Episkopatu Polski zachęcamy wiernych do zachowania trzeźwości w miesiącu sierpniu, który jest okresem ważnych wydarzeń w dziejach naszego narodu.
12)   Zostało jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do Częstochowy w dn. 31 sierpnia. Prosimy osoby, które się już wpisały o potwierdzenie i wpłaty do ks. Kamila.
13)   Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Św. w dn. 13-20 lutego przyszłego roku.
14)   Witamy wszystkich, którzy czas wakacji lub urlopu spędzają na terenie naszej Parafii.
15)   Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych – śp. Zdzisławę Berkowską, Mirosława Sekułę
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Archiwalne ogłoszenia