Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

"Nie wstydźcie się waszych ideałów - wręcz przeciwnie, głoście je i brońcie ich! Liczy na was Chrystus, liczy na was Pani Jasnogórska, liczy na was Kościół. Liczy na was i potrzebuje was Polska! Właśnie jako KSM”.

-- bł. Jan Paweł II

KSM zrzesza młodych katolików chętnych do aktywnego uczestnictwa we wspólnocie Kościoła, bycia blisko Boga i ludzi, do odpowiadania na potrzeby środowiska.

Dewizą życia członków Stowarzyszenia jest zawołanie:

„PRZEZ CNOTĘ, NAUKĘ I PRACĘ SŁUŻYĆ BOGU I OJCZYŹNIE – GOTÓW!”

Były dwie próby założenia KSM jeszcze w 1993 roku. Jednak udaje się dopiero trzecia w marcu 1994 roku, gdy ks. Jerzy Janowski podsuwa Adamowi Wielgoszowi czasopismo ,,Moc młodości" i proponuje założenie organizacji, której hasłem jest ,,Służyć Bogu i Ojczyźnie.

W niespełna tydzień po tym fakcie 12.03. 1994 roku w sobotę o godzinie 17.00 odbywa się ZAŁOŻENIE ODDZIAŁU KSM przy Parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Zgodnie ze statutem wybrano kierownictwo, umówiono się na następne spotkanie i poinformowano księży o założeniu oddziału.

Serdecznie dziękujemy osobom, które przybyły na to spotkanie, bo bez nich prawdopodobnie byśmy nie istnieli. Prawdopodobnie!

Obecnie asystentem kościelnym jest - ks. Krzysztof Banasiuk.

Spotkania KSM-u w każdy piątek, rozpoczynamy Eucharystią o godz. 17:30

Zapraszamy do polubienia naszego fanpage'a: