Zakończenie Roku Rodziny Amoris Laetitia

W niedzielę, 26 czerwca, na Mszy św. o godz. 12.00 zakonczyliśmy otwarty przez papieża Franciszka Rok Rodziny.

„Małżeństwo to cenny znak, bo „kiedy mężczyzna i kobieta zawierają sakrament małżeństwa, Bóg niejako «odzwierciedla się» w nich, nadaje im własne rysy i niezatarty charakter swojej miłości. Małżeństwo jest ikoną miłości Boga do nas. Również Bóg jest bowiem komunią: trzy Osoby –Ojciec, Syn i Duch Święty –żyją od zawsze i na zawsze w doskonałej jedności. I to jest właśnie tajemnica małżeństwa: Bóg tworzy z dwojga małżonków jedną egzystencję”. (AL 121).

Ojcze Niebieski, Przychodzimy do Ciebie aby Cię uwielbiać i dziękować Tobie za wielki dar, jakim jest rodzina.
 
Modlimy się do Ciebie za wszystkie rodziny uświęcone sakramentem małżeństwa. Niech każdego dnia odkrywają na nowo łaskę, którą otrzymały, i jako małe Kościoły domowe, będą zdolne do dawania świadectwa o Twojej obecności i o miłości, jaką Chrystus miłuje Kościół.
 
Modlimy się do Ciebie za wszystkie rodziny doświadczające trudności i cierpienia
z powodu choroby lub okoliczności, które jedynie Ty znasz. Wspieraj je i uświadamiaj im drogę do świętości, na którą je powołujesz, aby mogły doświadczyć Twojego nieskończonego miłosierdzia i znaleźć nowe sposoby wzrastania w miłości.
 
Modlimy się do Ciebie za dzieci i młodzież:
niech spotkają Ciebie i z radością odpowiedzą na powołanie, jakie dla nich zaplanowałeś; Modlimy się za rodziców i dziadków: Niech będą świadomi, że są znakami ojcostwa i macierzyństwa Boga troszcząc się o dzieci, które - ciałem i duchem, im powierzasz; oraz znakami doświadczenia braterstwa, jakie rodzina może dać światu.
 
Panie, spraw, aby każda rodzina mogła przeżywać swoje specyficzne powołanie do świętości w Kościele jako wezwanie do stawania się uczniami misjonarzami, w służbie życia i pokoju, w jedności z naszymi kapłanami, zakonnikami i wszystkimi powołaniami w Kościele. Pobłogosław Światowe Spotkanie Rodzin. Amen.Archiwum

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com