Ostatni przystanek przed Jasną Górą, nocleg w Mirowie

Pielgrzymi z kolumny bialskiej i siedleckiej dotarli do ostatniego postoju przed Jasną Górą, do Mirowa. Ich wedrowanie do tronu Matki Bożej dobiega końca. Po drodze wszystkie grupy spotkały się w Lasku Pojednania. Kiedy grupy wchodziły do Lasku Pojednania czekali na nich kierownik pielgrzymki ks. Piotr Wojdat oraz jego zastępca ks. Andrzej Karwowski. Każdej z grup księża dziękowali za obecność i za trud pielgrzymowania. Następnie pątnicy spotykali się z księżmi duchownymi pielgrzymki, którzy udzielali im błogosławieństwa. Później, każda z grup zatrzymywała się po drodze aby zawiązać wspólnotę. Razem modlili się, przepraszali za ludzkie ułomności oraz dziękowali Bogu za ducha wspólnoty pielgrzymkowej.WEJŚCIE DO MIROWA


Wieczorem o godz. 18.00 podlascy pątnicy uczestniczyli w Eucharystii,
której przewodniczył Ordynariusz siedlecki ks. Bp Kazimierz Gurda.
Słowo Boże wygłosił Piotr Sawczuk, biskup pomocniczy diecezji siedleckiej
.

Po Mszy św. pielgrzymi udali się na spoczynek,
albowiem jutro wymarsz pierwszej grupy o godz. 4.15.

Dobrej nocy, mimo padającego deszczu

 Archiwum

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com