99 rocznica odzyskania niepodległości 11 listopada 2017r.

Święto odzyskania niepodległości obchodzone było uroczyście przez mieszkańców Garwolina. Miejskie obchody uroczystości rozpoczęła msza św. w naszej kolegiacie. Dziękczynnej Mszy św. za wolną Polskę przewodniczył proboszcz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie ks. Kanonik Stanisław Małek. Homilie wygłosił ks. Andrzej Lemieszek, proboszcz sanktuarium św. Jana Pawła II. Podjął temat wielu wyzwań jakie stoją przed współczesnymi Polakami, by wolność właściwie rozumieć i wykorzystać. W uroczystej eucharystii wzięły udział służby mundurowe, poczty sztandarowe garwolińskich szkół, kombatanci oraz władze samorządowe: burmistrz miasta pan Tadeusz Mikulski, starosta garwoliński pan Marek Chciałowski oraz pan poseł Grzegorz WoĹşniak. Po zakończonej mszy św. przy muzyce orkiestry garwolińskiej Ochotniczej Straży Pożarnej, uczestnicy uroczystości udali się pod pomnik upamiętniający odzyskanie niepodległości, by złożyć kwiaty i hołd żołnierzom poległym za wolność Polski. Po przemówieniu pana burmistrza miasta uczestnicy uroczystości mieli okazje wysłuchać koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru miasta Garwolina przy akompaniamencie orkiestry dętej.

Więcej zdjęć w linku poniżej:

Święto Odzyskania Niepodległości 2017