Niedziela Św. Rodziny 31.12.2017.

1. Dziś Niedziela św. Rodziny. Upraszając wstawiennictwa św. Rodziny z Nazaretu polecamy Panu Bogu wszystkie rodziny naszej parafii.
  2. Przeżywamy dziś ostatni dzień roku kalendarzowego. Masza św. dziękczynna za miniony rok i zarazem ostania Msza św. w dniu dzisiejszym będzie sprawowana o godzinie 16.30.
  3. W poniedziałek 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi Nowy Rok. rzypominamy, że obecność na Mszy św. w Nowy Rok jest obowiązkowa.
  4. Papieska intencja Aby w krajach azjatyckich chrześcijanie, wraz z innymi mniejszościami religijnymi, mogli żyć swoją wiarą w pełnej wolności.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek dodatkowa Msza św. o godzinie 15.00
  6. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6.30; 8.00, 10.00 i 18.00 (nie będzie Mszy św. o 12.00 i 16.30). Po Mszy św. sprawowanej o godz. 11.30 w parafii MB Częstochowskiej wyruszy do naszej kolegiaty Orszak Trzech Króli. Zapraszamy do uczestnictwa całe rodziny, aby przebierając się w odpowiednie stroje postaci z tradycyjnych jasełek wzięły udział w tym orszaku. Nasi parafianie ubierają się w stroje koloru zielonego.
  7. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą zgodnie z dawnym polskim zwyczajem na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2018, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. znakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr. Taca zbierana w tym dniu będzie przeznaczona na misje Kościoła.
  8. Za tydzień po Mszy św. O godz. 12.00 zapraszamy na jasełka, które zostaną wystawione przez dzieci ze szkoły nr 1 w Garwolinie.
  9. Za tydzień (7 stycznia) odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Kółek Różańcowych naszej parafii. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 a następnie na spotkanie do auli KLO.
  10. 14 stycznia w Borowiu odbędzie się dekanalne spotkanie opłatkowe dla Kółek Różańcowych. Osoby, które chcą wziąć w nim udział proszone są o zgłaszanie się do 5 stycznia.
  11. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 10.00 oprawę Mszy św. uświetni orkiestra dęta OSP z Garwolina a po Mszy św. koncert kolęd. Również w przyszłą niedzielę koncert kolęd o godzinie 19.00 w naszej kolegiacie. Wystąpi schola dziecięca z naszej parafii, schola dziecięca z parafii MB Częstochowskiej, schola dziecięca z parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach, schola dorosłych- wychowanków ks. Józefa Szajdy, schola dorosłych Młodzi duchem z parafii MB Częstochowskiej, chór Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie, chór z Żelechowa, chór Miasta Garwolina, Orkiestra z Trąbek i Teatr Rękawiczka. Serdecznie zapraszamy!
  12. W przyszłą niedzielę wypada 25 rocznica sakry biskupiej ks. Bpa Henryka Tomasika. Z racji uroczystości w katedrze siedleckiej, spotkanie z Radą Parafialną odbędzie się 14 stycznia po Mszy św., o godzinie 10.00.
  13. Trwa wizyta duszpasterska. Kapłani odwiedzają rodziny, niosąc Boże błogosławieństwo. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z naszej parafii:

02 stycznia 2018r. (wtorek)

-od godz. 9.00: Lucin (od. ul. Drukarskiej w Sulbinach), ul. Parysowska,
Księżnej Anny, Księcia Konrada, Księcia Janusza

- od godz. 15.30: ul. Nadwodna - niska zabudowa i bloki nr 10, 14,
15 i 15 A, ul Krótka, Zgody, Działyńczyków, ul. Przechodnia.

03 stycznia 2018r. (środa)

- od godz. 9.00: Niecieplin (bez ul ks. Janusza)

- od godz. 15.30: Osiedle Zarzecze (Błonie, Hłaski, Konopnickiej, Wańkowicza, Kraszewskiego, Zarzecze)

04 stycznia 2018r. (czwartek)

- od godz. 9.00: Natalia (bez numerów z  Czyszkówka)

- od godz. 15.30: Kościuszki niska zabudowa + Bursztynowa,

Kościuszki bloki numer: 4, 11, 13, 38.

- od godz. 17.00: blok 25 przy ul. Kościuszki

05 stycznia 2018r. (piątek)

- od godz. 9.00: Żabieniec

- od godz. 15.30: ul. Targowa, ul. Konarskiego, Kołłątaja, Krasickiego

08 stycznia 2018r. (poniedziałek)

- od godz. 15.30:  ul. Senatorska niska zabudowa, bloki nr 1, 5, 38, 40.

14. W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca i adoracja Najświętszego Sakramentu.

15. Na figurę św. Anny zostały złożone ofiary: państwo Janiec 100, KRK z ul. Budzeń zel. Janina Pawliszewska 150, KRK z ul. Nadwodnej zel. Winek Walentyna 200, b. imienna z Garwolina 200, b. imienna 50, KRK z ul. Staszica zel. Zofia Biernacka 180, Anna i Łukasz (narzeczeni) 100, KRK z Garwolina zel. Helina Garwolińska 160. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

16. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Edward Byszewski, Halina Bogusz, Henryk Kondej, Irena Trzpil. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...