Grupy garwolińskie 7A i 7B wyruszyły na pątniczy szlak

3 sierpnia 2017 z Garwolina wyruszyÅ‚o okoÅ‚o 400 pielgrzymów, by w duchowej wÄ™drówce na JasnÄ… GórÄ™ zawierzyć siebie i swojÄ… wiarÄ™ Matce KoÅ›cioÅ‚a, odkryć coÅ›, czego im brakuje. To wewnÄ™trzna przemiana w ich sercach, wszelkie gÅ‚Ä™bokie rozmyÅ›lania, odpowiedĹş na pytanie dokÄ…d tak na serio idÄ™? - W drodze na JasnÄ… GórÄ™ można bez wÄ…tpienia doÅ›wiadczyć dziaÅ‚ania  Pana Boga- mówiÅ‚ podczas Mszy Å›w. biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Piotr Sawczuk. - Można także lepiej poznać siebie i poczuć siÅ‚Ä™ pÅ‚ynÄ…cÄ… ze wspólnoty. Z naszej diecezji pielgrzymka wyrusza już 37 raz, kto szedÅ‚ w poprzednich latach wie, że to sÄ… wspaniaÅ‚e rekolekcje w drodze. Obficie dociera tu do każdego pÄ…tnika SÅ‚owo Boże, każdy ma też czas na modlitwÄ™, jest codzienna Eucharystia, jest możliwość odbycia spowiedzi, przeprowadzenia duchowej rozmowy z kapÅ‚anem czy z siostrÄ… zakonnÄ…, czy może też z osobÄ… Å›wieckÄ…, która ma w sobie wiele prostej mÄ…droÅ›ci. PamiÄ™tajmy, Bóg posÅ‚uguje siÄ™ ludĹşmi. On planuje każdy krok i wszystkie spotkanie... - dodaÅ‚. - Å»yczymy wszystkim pielgrzymom dużo bÄ…bli, ale zrealizowania wszystkich swoich próśb i dojÅ›cia do tronu Matki, by popatrzeć w Jej ukochane oczy, by od Niej zaczerpnąć siÅ‚y i mocy- wyartykuÅ‚owaÅ‚ ks. praÅ‚at Ryszard Andruszczak, prepozyt kolegiaty Przemienienia PaÅ„skiego, skÄ…d wyruszyÅ‚a pielgrzymka dwóch garwoliÅ„skich grup 7A i 7B. - Serce siÄ™ cieszy, gdy pasterz jest z owcami. Dzisiaj jest szczególny dzieÅ„ dla nas, bo wyruszamy do naszej Matki, Maryi. Wiemy, że bÄ™dzie ciężko, ale Bóg nam bÅ‚ogosÅ‚awi- mówiÅ‚a jedna pÄ…tniczek.- Jest coÅ› takiego, że przychodzi sierpieÅ„ i jest potrzeba pójÅ›cia za Jezusem. Pielgrzymka jest dla mnie osobistym wyborem Chrystusa i zadeklarowanie siÄ™, że przez caÅ‚e życie chcÄ™ podążać za Nim- dodaÅ‚a inna. Uważam, że każdy powinien iść na pielgrzymkÄ™ do CzÄ™stochowy, do Matki, bo tam jest ĹşródÅ‚o naszego chrzeÅ›cijaÅ„stwa- powiedziaÅ‚a mÅ‚oda dziewczyna.- IdÄ™ po raz pierwszy w pielgrzymce i bardzo siÄ™ z tego powodu cieszÄ™. MyÅ›lÄ™, że jest to kwestia pewnego rodzaju dojrzaÅ‚oÅ›ci religijnej - uważa inna z garwoliÅ„skich pÄ…tniczek.

*****************************************************************************************

Zdjęcia z wyjścia grup 7A i 7 B z Garwolina

Wszystkie zdjęcie z wyjścia w poniższym albumie:

Pielgrzymka - 3.08.2017