Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych

Dzieci z parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie wraz z Ks. Grzegorzem oraz Rodzicami pielgrzymowały do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana Marii Kolbego w Niepokalanowie. Pielgrzymka odbyła się na koniec Białego Tygodnia, który przeżywały dzieci po przyjęciu po raz pierwszy Pana Jezusa do swoich serc w Komunii św. Celem pielgrzymowania uczestników przede wszystkim było powierzenie się w opiekę NMP w akcie oddania, który został odczytany przez przedstawicieli dzieci po Mszy św. Nie zabrakło podczas pobytu w Niepokalanowie także zwiedzania Bazyliki NMP, Kaplicy św. Maksymiliana i innych znajdujących się tam interesujących obiektów należących do Zakonu. Natomiast w podziemiach Bazyliki mogliśmy obejrzeć ruchomą szopkę, ilustrującą historię Kościoła w Polsce, która powstała dla upamiętnienia Tysiąclecia Chrztu Polski w 1966 r. W drodze powrotnej w Warszawie na polach wilanowskich zwiedziliśmy Centrum Opatrzności Bożej oraz Panteon Wielkich Polaków.