Pielgrzymka autokarowa scholii dziecięcej

W dniach 16-17 czerwca 2017r. nasza parafialna schola uczestniczyła w dwudniowej pielgrzymce autokarowej. Dzieciom towarzyszyły mamy i nauczyciele religii: s.Zofia i p.Ela. Grupie przewodniczył ks. Artur Zbański jako opiekun duchowy, funkcję pilota pełniła p.Barbara Zawadka. W sobotę dzieci zwiedzały muzeum etnograficzne w Olsztynku. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o życiu polskiej wsi w XIX wieku. Po długiej podróży wreszcie Gietrzwałd to tu w 1877 roku Matka Boża ukazała się dwóm dziewczętom: Justynie i Basi (aż 160 razy) i rozmawiała z nimi po polsku. W miejscu objawień pielgrzymi posłuchali tej pięknej historii. Maryja bardzo prosiła dziewczynki, by odmawiały różaniec. W Gietrzwałdzie był także czas na wspólną Eucharystię i nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Każdy mógł nabrać wody ze Ĺşródełka, które pobłogosławiła Maryja. W niedzielę rano śniadanie, czas na krótkie pożegnanie Maryi Gietrzwałdzkiej i wyjazd do Świętej Lipki. W Świętej Lipce pielgrzymi wysłuchali koncertu organowego, zwiedzili kościół wraz z miejscowym przewodnikiem i uczestniczyli w niedzielnej Eucharystii. Po Mszy św. znów podróż autokarem do Mikołajek i statkiem po jeziorze Śniardwy. W Mikołajkach smaczny obiad i lody. Ostatnim punktem wspólnej wyprawy była miejscowość Kadzidłowo. Dużo radości sprawił najmłodszym uczestnikom spacer po parku dzikich zwierząt oraz dokarmianie zwierząt. W autokarze oczywiście dużo śpiewu indywidualnie i zbiorowo, a także modlitwy, rozmowy i odpoczynek. Powrót do Garwolina ok. 22.30.

Więcej zdjęć w albumie poniżej

Pielgrzymka scholii 2017