Czy znasz Ewangelię? Podsumowanie Konkursu Biblijnego 2016

Rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Biblijny, zorganizowany przez Stowarzyszenie Św. Franciszka. Konkurs ten objęli swoim patronatem honorowym:

• Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda
  • Starosta Powiatu Garwolińskiego P. Marek Chciałowski
  • Burmistrz Miasta Garwolin P. Tadeusz Mikulski

Lekturą w tym roku szkolnym były Ewangelie wg św. Mateusza i wg św. Marka. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: szkolnym i powiatowym. Wg danych zapisanych w protokołach, w etapie szkolnym wzięło udział 620 uczniów z 43 szkół podstawowych i 552 uczniów z 29 gimnazjów razem 1172 osoby. Wśród uczestników znaleĹşli się uczniowie z dekanatów garwolińskiego, łaskarzewskiego, żelechowskiego i osieckiego.

W dniu 11 kwietnia 2016 r. odbył się finał w Zespole Szkól nr 1 w Garwolinie.  Siedemdziesięciu młodych ludzi reprezentowało 70 szkół 43 szkoły podstawowe i 27 gimnazjów.

30 maja 2016 w wyżej wymienionej szkole uroczyście zakończono konkurs. W uroczystości uczestniczyli m.in.: ks. prałat Ryszard Andruszczak Dziekan Dekanatu Garwolińskiego, ks. kanonik Paweł Kindracki Wicedyrektor Wydziału Nauczania Kurii Diecezjalnej w Siedlcach, ks. kanonik Adam Turemka i ks. Bogusław Filipiuk wizytatorzy dekanalni, Starosta Powiatu Garwolińskiego P. Marek Chciałowski, Burmistrz Miasta Garwolin P. Tadeusz Mikulski, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 P. Beata Liszko, członkowie Stowarzyszenia Św. Franciszka oraz finaliści konkursu z nauczycielami religii i rodzicami. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem: Biedaczyna z Asyżu. którego głównym bohaterem jest Patron Stowarzyszenia. Scenariusz został opracowany na podstawie książki Jakuba Dudzika, absolwenta Szkoły Podstawowej nr 1 w Garwolinie. Aktorami byli uczniowie i absolwenci tej szkoły. Śpiew piosenek o św. Franciszku wykonała schola dziecięca parafii Przemienienia Pańskiego.
Wszystkim uczestnikom finału zostały wręczone nagrody rzeczowe i dyplomy, nauczycielom religii podziękowania. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez członków Stowarzyszenia.

WYNIKI KONKURSU
Wśród uczniów gimnazjów najwięcej punktów uzyskali:

1. Łukasz Dąbrowski Publiczne Gimnazjum w Trąbkach
  2. Marek Łysiak Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół w Życzynie
    Weronika Wołoszka
  3. Jan Szewczyk Gimnazjum im. C.K. Norwida w Garwolinie
    Marta Kosowska Publiczne Gimnazjum w Pilawie

Wśród uczniów szkół podstawowych najlepsze wyniki osiągnęli:

1. Jolanta Staluszka Publiczna Szkoła Podstawowa w Glinkach
    Patrycja Agnieszczak Publiczna Szkoła Podstawowa w Kaleniu
    Martyna Stułka
  2. Michał Kasprzak Publiczna Szkoła Podstawowa w Sobieniach Jeziorach
  3. Emilia Banaszek Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Rębkowskiej

Wyróżnienie:

• Aleksandra Kowalska
  • Marta Głaszczka - Publiczna Szkoła Podstawowa w Puznówce
  • Emilia Chmielewska - Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Żelechowskiej
  • Sylwia Poszytek - Publiczna Szkoła Podstawowa w Uninie
  • Patryk Piszcz - Publiczna Szkoła Podstawowa w Żelechowie
  • Aleksandra Czajkowska - Publiczna Szkoła Podstawowa w Starym Goniwilku

Dziękujemy fundatorom nagród i sponsorom uroczystości: ks. prałatowi Ryszardowi Andruszczakowi, Panu Staroście Markowi Chciałowskiemu z Zarządem Powiatu Garwolińskiego, Panu Burmistrzowi Tadeuszowi Mikulskiemu i Radzie Miasta Garwolin oraz ofiarodawcom Stowarzyszenia. Bóg zapłać!

Zdjęcia w większej rozdzielczości można pobrać z poniższego albumu:

KONKURS BIBLIJNY 2016