Triduum Paschalne 2017 - Wielki Czwartek

Rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Stanowi ono centrum roku liturgicznego. Jest jedną uroczystością, która trwa trzy doby. Treścią tej uroczystości jest Tajemnica Paschalna Chrystusa, tzn. całość wydarzeń, które wcielony Syn Boży podjął dla naszego zbawienia.

Wielki Czwartek jest dniem ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Mszy św. Wieczerzy Pańskiej przewodniczył Proboszcz ks. prałat Ryszard, a Słowo Boże wygłosił ks. Wiesław. Po Komunii św. przedstawiciele parafii złożyli życzenia dla kapłanów. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Kaplicy przechowania.

Wielki Czwartek. Ostatnia Wieczerza- podczas, której Jezus ustanowił sakrament Eucharystii i Sakrament Kapłaństwa. Dziś w szczególny sposób pragniemy podziękować za dar Kapłaństwa. Święty Jan Paweł II w swoim nauczaniu podkreślał cztery filary kapłaństwa:

• PowoÅ‚anie jako dialog miÄ™dzy Bogiem a czÅ‚owiekiem, miÄ™dzy miÅ‚oÅ›ciÄ… Boga, który wzywa, a wolnoÅ›ciÄ… czÅ‚owieka, który z miÅ‚oÅ›ciÄ… mu odpowiada.
  • Eucharystia podczas której kapÅ‚an najpeÅ‚niej wypeÅ‚nia swe posÅ‚annictwo.
  • SÅ‚użba- być jak dobry pasterz, nie zważajÄ…c na trudnoÅ›ci i konieczność ofiary.
  • Modlitwa i powoÅ‚anie do Å›wiÄ™toÅ›ci- KapÅ‚an obcujÄ…cy nieustannie ze Å›wiÄ™toÅ›ciÄ… Boga wezwany jest, aby stać siÄ™ Å›wiÄ™tym.

Czcigodni Księża, dziÄ™kujemy, że odpowiedzieliÅ›cie na zawoÅ‚anie Chrystusa: PójdĹş za mnÄ…. DziÄ™kujemy, że dziÄ™ki Wam możemy codziennie pogÅ‚Ä™biać naszÄ… wiarÄ™, dziÄ™kujemy za msze Å›wiÄ™te, za udzielone sakramenty, za sÅ‚owa nauki i modlitwÄ™, za każde sÅ‚owo, które przybliża nas do Chrystusa. DziÄ™kujemy za waszÄ… codziennÄ… troskÄ™, życzliwość, otwartość, zrozumienie. Drodzy KapÅ‚ani życzymy Wam, byÅ›cie zawsze trwali wiernie przy Chrystusie, niech Dobry Jezus umacnia Was swojÄ… Å‚askÄ…, daje siÅ‚y i zdrowie w Waszej codziennej duszpasterskiej posÅ‚udze. Niech Powierzona Wam przez Chrystusa wraz z wÅ‚adzÄ… kapÅ‚aÅ„skÄ… szczególna troska o zbawienie drugich, o prawdÄ™, miÅ‚ość i Å›wiÄ™tość caÅ‚ego Ludu Bożego, o duchowÄ… jedność KoÅ›cioÅ‚a, realizuje siÄ™ na różnych drogach, nawet tych najtrudniejszych.  Oprócz tych symbolicznych kwiatów przyjmijcie zapewnienie o naszej modlitwie. Szczęść Boże.