Podsumowanie Konkursu Biblijnego 2017

Rozstrzygnięto II Powiatowy Konkurs Biblijny, zorganizowany przez Stowarzyszenie Św. Franciszka. Konkurs ten objęli swoim patronatem honorowym:
Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda; Starosta Powiatu Garwolińskiego P. Marek Chciałowski i Burmistrz Miasta Garwolin P. Tadeusz Mikulski. Lekturą w tym roku szkolnym była Ewangelia wg św. Łukasza. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: szkolnym i powiatowym. Wg danych zapisanych w protokołach, w etapie szkolnym wzięło udział 556 uczniów z 45 szkół podstawowych. Wśród uczestników znaleĹşli się uczniowie z dekanatów garwolińskiego, łaskarzewskiego, żelechowskiego i osieckiego.

W dniu 22 marca 2017 r. odbył się finał w Zespole Szkól nr 1 w Garwolinie.  Czterdziestu czterech młodych ludzi reprezentowało 44 szkoły podstawowe.

24 kwietnia w wyżej wymienionej szkole uroczyście zakończono konkurs. W uroczystości uczestniczyli m.in.: ks. prałat Ryszard Andruszczak Dziekan Dekanatu Garwolińskiego, ks. Piotr Mazurek moderator Dzieła Biblijnego Diecezji Siedleckiej, ks. Bogusław Filipiuk wizytator dekanalny, Starosta Powiatu Garwolińskiego P. Marek Chciałowski, Burmistrz Miasta Garwolin P. Tadeusz Mikulski, Przewodniczący Rady Miasta Garwolin P. Marek Jonczak, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 P. Beata Liszko, członkowie Stowarzyszenia Św. Franciszka oraz finaliści konkursu z nauczycielami religii i rodzicami.

Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem: Objawienia Fatimskie, by uczcić Maryję w setną rocznicę objawień i wsłuchać się w Jej orędzie. Aktorami byli uczniowie Zespołu Szkół nr 1. Spektakl został przygotowany pod kierunkiem nauczycieli religii: s. Zofii, p. Eli, dekorację wykonała p. Anna Kajka. Wszystkim uczestnikom finału zostały wręczone nagrody rzeczowe i dyplomy, nauczycielom religii podziękowania. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez członków Stowarzyszenia. Najlepsze wyniki osiągnęli:

Jakub Misiak Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Łaskarzewie
Aleksandra Lukowska Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Garwolinie
Malwina WoĹşniak - Publiczna Szkoła Podstawowa w Wildze
Jan Pielak

Wyróżnienie:

Patrycja Agnieszczak Krzysztof Wójcik - Publiczna Szkoła Podstawowa w Żabieńcu

Dziękujemy fundatorom nagród i sponsorom uroczystości: ks. prałatowi Ryszardowi Andruszczakowi, Panu Staroście Markowi Chciałowskiemu z Zarządem Powiatu Garwolińskiego, Panu Burmistrzowi Tadeuszowi Mikulskiemu i Radzie Miasta Garwolin oraz ofiarodawcom Stowarzyszenia. Bóg zapłać!

Zdjęcia w większej rozdzielczości można pobrać z poniższego albumu:

KONKURS BIBLIJNY 2017