Orszak Trzech Króli w Garwolinie

Pokój i Dobro- pod takim hasłem maszerował ulicami Garwolina trzeci już Orszak Trzech Króli. Była to manifestacja wiary. Uroczystość Objawienia Pańskiego rozpoczęła Msza św. celebrowana w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej przez proboszcza parafii ks. Stanisława Małka i ks. Faustinusa z Nigerii. Po nabożeństwie barwny i rozśpiewany korowód maszerował ulicami miasta do kolegiaty Przemienienia Pańskiego, gdzie Trzej Królowie złożyli pokłon świętej Rodzinie. Po drodze, na czterech stacjach uczestnicy orszaku mogli obejrzeć scenki przedstawiające między innymi: stworzenie świata i człowieka, kuszenie pierwszych rodziców w raju przez szatana oraz pokłon Trzech Mędrców przy stajence betlejemskiej. Scenki przygotowali uczniowie i nauczyciele z garwolińskich szkół. Szaty trzech króli przywdziali ks. prałat Ryszard Andruszczak - prepozyt kolegiaty Przemienienia Pańskiego, ks. Andrzej Lemieszek - proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach i ks. Faustinus. W podążającym za gwiazdą orszaku szło ponad 2 tys. wiernych z trzech garwolińskich parafii. Część z nich ubrana była w stroje z jasełek, inni mieli tylko korony na głowach i peleryny. W orszaku maszerowali przedstawiciele samorządu ze starostą Markiem Chciałowskim i burmistrzem Tadeuszem Mikulskim, księża, wspólnoty parafialne, dzieci, młodzież i starsi. Zapraszamy za rok.

Więcej zdjęć można obejrzeć w poniższym albumie:

Orszak Trzech Króli w Garwolinie 2017