Andrzejki scholii dziecięcej

W sobotę 26 listopada 2016 odbyły się w naszej parafii andrzejki. W zabawie wzięło łącznie udział ok. 50 osób należących do scholii dziecięcej. Wspólna zabawa miała na celu nawiązane nowych przyjaĹşni między dziećmi, ale przede wszystkim stworzenie dzieciom miłej atmosfery i kulturalnej zabawy. Były andrzejkowe myśli ukryte w słodkościach, ciekawe konkurencje, słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców,  a całość przeplatały tańce przy muzyce.

Dzień świętego Andrzeja przypada na przełom pór roku (jesieni i zimy) i roku liturgicznego. Jest to, więc także ostatnia chwila przed adwentem.(Święty Jędrzej adwent przytwierdzi) Święty Andrzej z Betsaidy jest między innymi orędownikiem zakochanych, opiekunem małżeństw i rybaków.