Święto Patronalne Stowarzyszenia Rodzina Rodzinie

W sobotę 19 listopada 2016 Stowarzyszenie Rodzina Rodzinie obchodziło święto swoich patronów. Maria i Luigi Quattrocich – bo to ich obok świętej Rodziny wybrało stowarzyszenie na swoich szczególnych orędowników – to włoskie małżeństwo, które uświęciło się przez związek sakramentalny i życie rodzinne.

Zawierzenie się Chrystusowi
Rodzina Rodzinie obchody święta patronów rozpoczęła od przejścia przez Bramę Miłosierdzia w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego. Kolejnym elementem była Koronka do Bożego Miłosierdzia odśpiewana w Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu. Po niej rozpoczęła się Msza Święta. Kapelan stowarzyszenia ksiądz Wiesław Mućka w wygłoszonej homilii nawiązał do Bożego Miłosierdzia i Dzienniczka siostry Faustyny. Jednym z najważniejszych momentów sobotniego święta było zawierzenie całego stowarzyszenia Chrystusowi Królowi i Panu Świata. Powtarzając akt oddania się Jezusowi - który w tym samym dniu w godzinach południowych przyjęty został w podkrakowskich Łagiewnikach - także członkowie RR włączyli się w to epokowe wydarzenie.

Rośniemy w siłę
Po zakończonych modlitwach  do stowarzyszenia oficjalnie zostały przyjęte trzy nowe rodziny: Joanna i Łukasz Zawadkowie, Jagoda i Piotr Kurkowie, Katarzyna i Sławek Giskowie. Tym samym Rodzina Rodzinie powiększyła swoje szeregi o kolejnych  członków. W tej chwili stowarzyszenie tworzy ponad 30 małżeństw.

Zabawa na całego
Po modlitwach i duchowych przeżyciach członkowie stowarzyszenia przenieśli się do Lodziarni Domaredzkich, by tam kontynuować radosne obchody święta patronów. Wspólne rozmowy, zabawa dzieci, duuuże porcje lodów, rodzinne kalambury wypełniły resztę radosnego wieczoru.