Nowenna przygotowująca do aktu przyjęcia Jezusa za Króla i Pana

Nowenna przygotowująca do
 Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana
w garwolińskiej kolegiacie

W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, w parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie o godz. 10.00 - w kościele stacyjnym w Roku Miłosierdzia - dokonamy aktu przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Pragniemy się do tego wydarzenia duchowo przygotować, podjąć wysiłek by obudzić swoją wiarę, chcemy zadbać o stan łaski uświęcającej, a więc o serce czyste, pojednane z Bogiem i z bliĹşnimi.  Dlatego w piątek 11 listopada rozpoczynamy 9-cio dniową Nowennę. Każdego dnia o godz. 21.00 Apel jasnogórski połączony z krótkim rozważaniem, następnie Eucharystia pod przewodnictwem kapłanów z dekanatu garwolińskiego:

• 11 listopad (piątek) - parafia Borowie,
  • 12 listopad (sobota) Garwolin, parafia MB Częstochowskiej
  • 13 listopad (niedziela) - parafia Górki,
  • 14 listopad (poniedziałek) - parafia Górzno
  • 15 listopad (wtorek) - parafie: Marianów i Unin
  • 16 listopad (środa) - parafia Miętne
  • 17 listopad (czwartek) - parafia Parysów
  • 18 listopad (piątek) - Sulbiny, parafia św. Jana Pawła II
  • 19 listopad (sobota) - parafia Trąbki
  • 20 listopad (niedziela) -  Garwolin, parafia Przemienienia Pańskiego

Przez wszystkie dni wierni podjęli trud nieustannej adoracji Najświętszego Sakramentu, przez dzień i całą noc. W piątek 18 listopada w kolegiacie garwolińskiej będzie Dzień Pokuty. W tym dniu wszyscy wierni będą mogli od godz. 9.00 przechodzić przez Bramę Miłosierdzia i skorzystać ze spowiedzi w Konfesjonale Miłosierdzia od godz. 9.00 do 18.00.

W niedzielę 20 listopada o godz. 10.00 uroczysta Eucharystia dziękczynna za Jubileuszowy Rok Miłosierdzia i 1050 lat chrztu Polski. W tym kontekście dokonamy Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.

Do udziału w Nowennie już dzisiaj serdecznie zapraszają
kapłani z dekanatu garwolińskiego.