Dzień Gniewu w Seminarium Diecezji Siedleckiej

13 listopada 2016 w samo południe grupa chętnych wraz z ks. Wojciechem wybrała się na wspólny wyjazd do Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej. Celem wyjazdu było obejrzenie sztuki „Dzień Gniewu” wystawionej przez alumnów roku III. W tym alumna naszej parafii Sławomira Ochnika.

Sztuka opowiada o tragedii wojny i ludobójstwie jakiego dopuściły się hitlerowskie Niemcy. Opowiada o gestapowcach, których obecność w miasteczku zamienia życie ich mieszkańców w piekło i klasztorze, który nie jest zagrożony, do czasu… aż znajduje w nim schronienie Żyd, któremu cudem udaje się uciec z obławy zorganizowanej przez hitlerowców. Żyd opowiada zakonnikom historię mniejszości, której jest członkiem uwypuklając skalę okrucieństwa, jakiego dopuszczają się hitlerowcy i ogrom cierpienia. Pierwsza reakcja zakonników jest pełna przerażenia i strachu przed konsekwencjami. Ale modlitwa do Boga pomaga w podjęciu decyzji. Jest to decyzja, która nie zrywa komunii z Bogiem, a która przez cierpienie jeszcze ściślej jednoczy członków zgromadzenia zakonnego ze swoim Stwórcą. Dziękujemy wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na zaproszenie ks. Wojtka.