Dzień Pracownika Służby Zdrowia i Ratownika Medycznego

18 paĹşdziernika obchodzono w Garwolinie Dzień Pracownika Służby Zdrowia i Dzień Ratownika Medycznego. W liturgiczne wspomnienie św. Łukasza - patrona Służby Zdrowia, ks. Prałat Ryszard złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim, którzy posługują w Służbie Zdrowia, zaś Mszę św. celebrował i Słowo Boże wygłosił ks. Artur Pióro.

W tym dniu dokonano poświęcenia nowoczesnego ambulansu medycznego, który zakupiony został ze środków SP ZOZ, a w trakcie okolicznościowych przemówień padło kilka interesujących spostrzeżeń dotyczących dnia dzisiejszego i najbliższej przyszłości garwolińskiej placówki leczniczej. – Ratownictwo jest taką częścią medycyny, jest taką częścią ludzkiej działalności, która musi działać dobrze i niezawodnie, bo człowiek znajdujący się w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia, jeżeli to wezwanie jest zasadne, jeżeli do takiego przypadku jedziemy, to wtedy musi wszystko zadziałać bez skuchy, prawidłowo, bo na drugą okazję może nie być szans - mówił Krzysztof Żochowski, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Garwolinie. Dyrektor wspomniał o podpisanej niedawno umowie z samorządem mazowieckim na duży wniosek informatyczny i pozyskanych środkach na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Poseł Grzegorz WoĹşniak zaobserwował, że w porównaniu z innymi samorządami powiatowymi, garwoliński zbyt mało inwestuje w publiczną służbę zdrowia. Starosta Marek Chciałowski odparował, że w ciągu ostatnich lat było to kilkadziesiąt milionów złotych i zaapelował do posła, aby podczas konsultacji społecznych na temat nowej ustawy o ratownictwie medycznym „wsparł samorządy powiatu garwolińskiego i powiedział, że trzeba zwrócić się bardziej w kierunku mieszkańców i z nimi rozmawiać, a na pewno wypracuje się jak najlepszą ustawę”. Dyrektor siedleckiego „Meditransu” Leszek Szpakowski podziękował SP ZOZ w Garwolinie za „ doskonałą współpracę, która trwa już 4 lata”.

Relację z tego wydarzenia przygotował Waldemar Jaroń:

podlasie24.pl