Garwolin dziękuje za Światowe Dni Młodzieży

Sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie wypełniło się młodzieżą z diecezji siedleckiej, w tym też młodymi z naszej parafii i dekanatu - młodzieżą, która przyjechała, aby podziękować za Światowe Dni Młodzieży.  Spotkanie rozpoczęło wspólne uwielbienie, które poprowadził zespół ŚDM Band z Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim. Następnie młodzi wzięli udział w uroczystej Eucharystii, której przewodniczył biskup diecezji siedleckiej – Kazimierz Gurda. W homilii wskazał na postaci Błogosławionych Męczenników. Przedstawił ich jako wzór do naśladowania dla dzisiejszej młodzieży. Ks. biskup podziękował również wszystkich, którzy angażowali się w przygotowanie Światowych Dni Młodzieży. Zachęcił zebranych, aby czynnie brali udział w życiu Kościoła poprzez uczestnictwo we wspólnotach parafialnych. Po Mszy św. uczestnicy wzięli udział we wspólnej agapie. Na zakończenie odbyło się uwielbienie z zespołem Mateo.