Uroczystość odpustowa i instalacja kanoników

Ponad 35 księży i zgromadzeni wierni wzięli udział w uroczystej sumie odpustowej odprawianej 6 sierpnia przez ordynariusza diecezji siedleckiej w kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Biskup Kazimierz Gurda dokonał instalacji nowych kanoników w Kapitule Kolegiackiej: ks. Jacka Świątka, ks. Pawła Kindrackiego i ks. Jacka Golbiaka. - Godność kanonika jest wyrazem wdzięczności biskupa za wysiłki duszpasterskie księży, które realizują w żywej łączności ze swoim biskupem na polu krzewienia nauki chrześcijańskiej - powiedział biskup. W homilii ordynariusz mówił m. in. o przemienieniu na Górze Tabor, dziękował za udział młodzieży w ŚDM, papieżowi Franciszkowi za słowa skierowane do młodzieży i Polaków oraz dziekanowi dekanatu garwolińskiego ks. prałatowi Ryszardowi Andruszczakowi za przygotowania i pobyt młodzieży z różnych krańców świata w dekanacie garwolińskim.

Więcej zdjęć w albumie poniżej

ODPUST 6 sierpnia 2016