ŚDM Garwolin - spotkanie z rodzinami

26 czerwca o godz. 13.30, już po raz czwarty rodziny z rejonu garwolińskiego spotkały się z ks. Wojciechem Sobieszkiem - rejonowym koordynatorem Światowych Dni Młodzieży.

- W związku ze zmniejszoną ilością pielgrzymów z zagranicy, podziękowaliśmy wszystkim rodzinom za chęć przyjęcia pątników pod swój dach. Zdecydowaliśmy, że pielgrzymi zamieszkają na terenie miasta Garwolin - poinformował podczas spotkania ks. Wojciech Sobieszek.

Do rejonu garwolińskiego przyjadą pątnicy z: Czadu, Rosji, USA, Islandii i Finlandii - w sumie około 130 osób. Pielgrzymi będą mieszkać na terenie parafii Przemienienia Pańskiego, MB Częstochowskiej w Garwolinie oraz św. Jana Pawła II w Sulbinach.

Rejonowy koordynator poinformował podczas spotkania, w której parafii będą mieszkać konkretni pielgrzymi. Powiedział też, że konkretny przydział został przekazany księżom odpowiedzialnym za ŚDM  w tych parafiach, a mianowicie:

Parafia Przemienienia Pańskiego - ks. Tomasz Korpianiuk
Parafia MB Częstochowskiej - ks. Paweł Broński
Parafia św. Jana Pawła II w Sulbinach - ks. Łukasz Skolimowski

Kapłani spotkają się z rodzinami swojej parafii, aby przekazać imienną listę pielgrzymów. Poza tym podane zostały godziny przyjazdu poszczególnych pielgrzymów:

• Rosja - pielgrzymi przyjadą 20 lipca około 2:00-3:00 w nocy
  • USA - pielgrzymi przyjadą 20 lipca około 17:00-18:00 po południu - 20 lipca 2016r.
  • Czad - pielgrzymi przyjadą 20 lipca
  • Islandia i Finlandia - pielgrzymi przyjadą 21 lipca około 8:00.

- Rodziny chętnie i bardzo pozytywnie odpowiedziały na zaproszenie do współpracy. Wiele rodzin, które nie mogły być fizycznie na spotkaniu dały znać telefonicznie, że są zainteresowane przenocowaniem pielgrzymów. Jako koordynator dziękuję rodzinom z innych miejscowości i dekanatów, za bardzo duży odzew - przypomnę, że nasz rejon mógł przyjąć  w sumie 560 osób. Jednocześnie przepraszamy, że nie każdy w tym wielkim dziele będzie mógł uczestniczyć - podkreślił ks. Wojciech Sobieszek.