Procesja Bożego Ciała

Uroczystości Bożego Ciała rozpoczęły się w Kolegiacie Garwolińskiej Eucharystią o godzinie 10.00. Eucharystii przewodniczył Ksiądz Dziekan Prałat Ryszard Andruszczak. Po Mszy świętej procesja wyruszyła do czterech ołtarzy. Tradycyjnie przygotowaniem ołtarzy zajęli się członkowie wspólnot parafialnych. Pierwszy ołtarz nawiązywał do rocznicy chrztu Polski przygotowany przez drogę neokatechumenalna. Drugi ołtarz tradycyjnie przygotowali strażacy. Trzeci powstał pod kierunkiem harcerzy FSC z nawiązaniem do roku miłosierdzia. Czwarty natomiast przygotowali rzemieślnicy. W procesji wzięło kilka tysięcy parafian i gości. Niepowtarzalny klimat garwolińskiej procesji tworzą liczne chorągwie, feretrony, dziewczynki sypiące kwiatki oraz zawsze obecna orkiestra i chór parafialny. W zabezpieczeniu przejścia pomagali strażacy i policjanci, za co bardzo dziękujemy. Homilia została wygłoszona przy trzecim ołtarzu. Ksiądz prałat mówił o wielkiej miłości Boga do człowieka wyrażonej w Eucharystii. Przypomniał cuda eucharystyczne w Sokółce i Legnicy, podkreślił wartość sakramentu chrztu określającego naszą narodową tożsamość. Na zakończenie procesji wszyscy zostali pobłogosławieni Najświętszym Sakramentem a ksiądz prałat przypomniał i zaprosił do adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie w garwolińskiej kolegiacie.

Więcej zdjęć w albumnie poniżej

BOŻE CIAŁO 2016