Dzień skupienia katechetów

20 maja 2016r w Kolegiacie pw Przemienienia Pańskiego w Garwolinie odbył się dekanalny dzień skupienia dla katechetów. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele religii z trzech dekanatów: garwolińskiego, łaskarzewskiego i osieckiego.

Spotkanie katechetów rozpoczęło się o godzinie 15.00 Eucharystią pod przewodnictwem dziekana garwolińskiego ks. prałata Ryszarda Andruszczaka. Współkoncelebrowali:  ks. Andrzej Banasiuk - wizytator religii dekanatu osieckiego i ks. Jerzy Przychodzeń - wizytator religii dekanatu garwolińskiego.

Kolejna część spotkania - konferencyjna odbyła się w sali katechetycznej przy parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Jako pierwszy głos zabrał ks. kan. Andrzej Oworuszko - proboszcz parafii Sobolew, który wygłosił interesujący referat na temat: „Miłosierdzia Bożego w Biblii”. Ks. Oworuszko omówił temat w Starym Testamencie, Nowym Testamencie oraz przedstawił ciekawe ujęcie miłosierdzia w biblijnej przypowieści o synu marnotrawnym. Ks. Andrzej zachęcił również do osobistego studium tematu miłosierdzia oraz przypomniał ważną myśl: Pan Bóg objawia swoją sprawiedliwość wtedy, kiedy okazuje miłosierdzie.

Następna część spotkania odnosiła się do tematu czynu miłosierdzia, którą poprowadził ks. Bogusław Filipiuk - wizytator religii dekanatu łaskarzewskiego. Była to forma panelu, gdzie każdy uczestnik mógł się wypowiedzieć na temat miłosierdzia i podzielić się czynem miłosierdzia, jaki udało mu się zrealizować w szkole.

Spotkanie katechetów zakończyła wspólna modlitwa pod przewodnictwem ks. Bogusława Filipiuka oraz rozmowy przy słodkim poczęstunku.