Spotkanie rejonowe katechetów w naszej parafii

7 kwietnia 2016 r. odbyło się coroczne wiosenne spotkanie katechetów z rejonu garwolińskiego organizowane przez Wydział Nauczania siedleckiej Kurii Diecezjalnej. Konferencja odbyła się w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Kwietniowa konferencja osób nauczających religii w szkołach została podzielona na dwie części. Pierwsza rozpoczęła się o godz. 14.00 Liturgią Słowa Bożego w kontekście 1050 rocznicy chrztu, którą poprowadził Wicedyrektor Wydziału Nauczania  ks. kan. dr Paweł Kindracki. W głoszonym słowie ksiądz przypomniał zgromadzonym o wielkiej wartości chrztu w kontekście m.in. trzech kręgów: ja jako chrześcijanin, ja jako Dziecko Kościoła, ja jako Polak oraz podzielił się z katechetami wieloma rozważaniami, pozostawiając je każdemu do indywidualnych przemyśleń.

Druga część konferencji odbyła się w auli KLO w Garwolinie. Pierwszy głos zabrał Dyrektor Wydziału Nauczania ks. kan. dr Krzysztof Baryga, który poruszył wiele ważnych tematów, w tym posłannictwo katechety szkolnego - propozycja jednego z aneksów synodalnych.  Następnie odbyła się krótka przerwa i rozmowy przy słodkim poczęstunku, po niej zaś kilka słów do katechetów skierował ks. Paweł Kindracki, który poruszył kwestie organizacyjne i wygłosił wiele istotnych komunikatów dotyczących bezpośrednio katechetów. W rejonowym spotkaniu uczestniczyli katecheci z dekanatów: garwolińskiego, łaskarzewskiego i osieckiego.