Eucharystia na rozpoczęcie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu

W niedzielę 24 kwietnia 2016 r. uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Bp Piotr Sawczuk. Małżonkowie witając ks. Bp powiedzieli: Czcigodny Księże Biskupie Piotrze! Cieszymy się z obecności Księdza Biskupa w naszej garwolińskiej kolegiacie, w dniu, w którym podejmujemy dzieło całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w odnowionej kaplicy św. Józefa. Papież Benedykt  XVI powiedział: „Adoracja to uznanie, że Jezus jest moim Panem, że Jezus pokazuje mi drogę, którą powinienem wybrać.... Adorować znaczy mówić: Jezu, jestem Twój i naśladuję Cię w moim życiu”. Obserwujemy, że dzisiejszy świat jest zabiegany, żyjemy w pośpiechu, hałasie, ciągle brakuje nam czasu. Łatwo wtedy zgubić drogę do Boga. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu będzie dla nas okazją, by zatrzymać się, zastanowić się i uznać, że Jezus jest moim Panem i Zbawicielem. Prosimy ks. Biskupa o celebrowanie Eucharystii w intencji naszej parafii, a szczególnie rodzin, wspólnot modlitewnych, osób samotnych i cierpiących, abyśmy zawsze znajdowali czas na spotkanie z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.  Ks. Biskup Piotr udzielił także chrztu św. dzieciom, a po Mszy św. Najświętszy Sakrament został uroczyście przeniesiony do kaplicy św. Józefa.