IV Walne Zebranie członków Stowarzyszenia Rodzina Rodzinie

W sobotę 23 kwietnia 2016 r. w auli Katolickiego Gimnazjum i Liceum w Garwolinie odbyło się IV Walne Zebranie członków Stowarzyszenia Rodzina Rodzinie. Zebranych powitał prezes Karol Gałkowski, a modlitwę na rozpoczęcie poprowadził Kapelan ks. Wiesław Mućka. Na zebraniu zostało przedstawione i zaakceptowane sprawozdanie finansowe za rok 2015 a także sprawozdanie z działalności zarządu i stanowisko komisji rewizyjnej. Odbył się również wybór i zatwierdzenie komitetu budowy pomnika dzieci utraconych. W skład komitetu, który będzie koordynował prace związane z budową pomnika, weszli następujący członkowie Stowarzyszenia: Adam Wielgosz, Grzegorz Mikulski oraz Tomasz Zawadka. Poprzez aklamację potwierdzono sprawowanie funkcji kapelana Stowarzyszenia przez Ks. Wiesława Mućkę. Na spotkaniu liderzy poszczególnych grup podzielili się informacjami o działalności w grupkach. Były też przedstawione propozycje pracy na nadchodzący okres i dyskusja o przyszłości Stowarzyszenia. Była mowa m.in. o zbliżającym się Diecezjalnym Dniu Rodziny w Parczewie, rekolekcjach, Mszy św. piątkowej dla członków Stowarzyszenia, wieczorze dla mężczyzn, wyjeĹşdzie ojców z dziećmi. Padła też propozycja wydania zeszytów z materiałów do spotkań w grupach, aby małżeństwa mogły jeszcze raz zapoznać się z treściami w nich zawartymi. Poruszano też kwestię uaktywnienia diakonii modlitwy i nadania jej bardziej wyraĹşnej formy jedności na modlitwie. Wybrzmiała również prośba, by powrócić do adoracji Najświętszego Sakramentu podczas dni skupienia. Na koniec członkowie Walnego Zgromadzenia otrzymali błogosławieństwo od księdza Kapelana wraz z przesłaniem pierwszych chrześcijan, którzy mówili: „jedność wśród różnorodności”. Zatem jedność nie wyklucza różnicy zdań i dyskusji, nawet w bardzo ważnych kwestiach. Warto o tym pamiętać.