Diecezjalne spotkanie Kolędników Misyjnych

W dniu 16 stycznia 2016 r. nasi Kolędnicy Misyjni z opiekunami: s. Zofią, p. Elą i p. Joanną udali się do Siedlec na diecezjalne spotkanie. Głównym organizatorem był ks. Bernard Błoński – diecezjalny duszpasterz ds. misyjnych. Około 250 kolędników z terenu diecezji siedleckiej zebrało się w sobotę rano w sali wielofunkcyjnej przy parafii św. Józefa. Było barwnie, kolorowo – ponieważ dzieci przebrały się w swoje kolędnicze stroje. I przede wszystkim radośnie – wspólne tańce, śpiewy piosenek religijnych i inne zabawy. Każda grupa prezentowała się na scenie. Po godz. 12.00 było przejście do kościoła na Mszę św., którą odprawił ks. Biskup Kazimierz Gurda. Uczestnicy Eucharystii modlili się za misjonarzy i mieszkańców krajów misyjnych. Ks. Biskup wyraził wdzięczność dzieciom i ich opiekunom za trud tegorocznego misyjnego kolędowania, by przyjść z pomocą dzieciom Madagaskaru. Spotkanie zakończyło się ciepłym posiłkiem i słodkim poczęstunkiem.