Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i wesele w rodzinie

W ostatniÄ… sobotÄ™ miesiÄ…ca tj.28 listopada 2015r. obchodziliÅ›my, jak co roku Å›wiÄ™to naszych patronów Marii i Luigii Quatroccich. W tym roku postanowiliÅ›my, że obchody bÄ™dÄ… przypomnieniem zawarcia naszego sakramentalnego małżeÅ„stwa a po nim bÄ™dzie wesele.

CaÅ‚ość rozpoczÄ™liÅ›my MszÄ… Å›wiÄ™tÄ… o godzinie 15.30, którÄ… celebrowali nasi kapelani, byÅ‚y ks. Mariusz Zaniewicz, który tworzyÅ‚ wspólnotÄ™ i przez wiele lat jÄ… prowadziÅ‚ oraz obecny - ks. WiesÅ‚aw Mućka.

W czasie eucharystii odnowiliÅ›my przyrzeczenia małżeÅ„skie i na nowo z wiÄ™kszÄ… Å›wiadomoÅ›ciÄ… Å›lubowaliÅ›my „miÅ‚ość, wierność i uczciwość małżeÅ„skÄ…”. W homilii ks. Mariusz zaznaczyÅ‚, że naszym zadaniem jest wzajemna troska o siebie nawzajem by móc obdarzać siÄ™ miÅ‚oÅ›ciÄ… i by w peÅ‚ni  troszczyć siÄ™ o innych.

Po eucharystii udaliÅ›my siÄ™ do miejscowoÅ›ci  Dudka, gdzie w budynku sali wiejskiej przy muzyce i zabawach grupy wodzirejów bawiliÅ›my siÄ™ do póÅ‚nocy do momentu rozpoczÄ™cia adwentu. Jak widać na zdjÄ™ciach niczego nie brakowaÅ‚o. StoÅ‚y uginaÅ‚y siÄ™ od jedzenia, zabawa byÅ‚a doskonaÅ‚a a goÅ›cie dopisali. DodatkowÄ… atrakcjÄ™ zasponsorowali Kinga i MichaÅ‚ Waliccy, byÅ‚a to fotobudka z akcesoriami. Każdy mógÅ‚ zrobić sobie kreatywne zdjÄ™cie, poczekać chwilÄ™ i zabrać je ze sobÄ…. Wszyscy byliÅ›my jednoczeÅ›nie gospodarzami i gośćmi, wiÄ™c bawiliÅ›my siÄ™ wspaniale.

Za caÅ‚ość przygotowaÅ„ przyjÄ™cia weselnego odpowiadaÅ‚y osoby z poszczególnych grup tj. Karolina i Piotr Zawadka, Renata i Mariusz Cholewa, Grzegorz Wierzbicki, Kasia Zabost i Andrzej PiÅ‚ka. Pozostali uczestnicy wesela również mieli swój wkÅ‚ad w pomoc przy organizacji tego przedsiÄ™wziÄ™cia poprzez zaangażowanie w eucharystiÄ™, w przygotowaniu sali i daÅ„ a w koÅ„cu w sprzÄ…taniu przed i po caÅ‚ej uroczystoÅ›ci.